www.verhn-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Вівторок, 18 січня 2022 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Верхньодніпровський район >> Новини
Сьогодні в Україні День Скорботи і вшанування пам’яті жертв війни.
Версія для друку Написати листа

  22 червня 2020 року з нагоди Дня Скорботи і вшанування пам’яті жертв війни,


  голова райдержадміністрації Віктор Дришлюк, голова Верхньодніпровської міської ради Леонід Калініченко та голова Верхньодніпровської районної організації ветеранів України Анатолій Січовий провели церемонію покладання квітів до Монументу Слави в м. Верхньодніпровську, а також вшанували хвилиною мовчання всіх загиблих у Другій світовій війні.  Це одна з найбільш скорботних дат у новітній історії нашої держави.

  Трагедія Другої світової війни, розв’язаної гітлерівським та сталінським режимами, опалила українців ще у вересні 1939-го, але з 22 червня 1941 року Україні судилося надовго стати великим полем бою, землею, що фактично спливала людською кров’ю.


  За різними оцінками, в Україні у Другій світовій війні загинуло від 8 до 10 мільйонів людей. Понад 5 млн загиблих були цивільними, з них понад 1,5 млн — жертви Голокосту. Ще 2,2 млн людей вивезли на примусові роботи до нацистської Німеччини.

  Цей вікопомний день уособлює героїзм, силу духу й вічну скорботу за мільйонами нерозквітлих українських доль, нездійсненних мрій і задумів.

  Найжорстокіші випробування і нелюдські страждання, колосальні жертви і скалічені долі, загублене дитинство і втрачена юність – таке не стирається з історичної пам’яті.

  Для українського народу війна була тотальною. Кожна родина і кожна людина, незалежно від віку, статі і соціального стану, були втягнуті у надзвичайно жорстокий вир війни. Територія України була одним з вирішальних театрів бойових дій, де двічі прокотилися смертоносні фронтові вали.

  Тож згадаймо в цей день у думках і молитвах кожного, хто поклав своє життя на вівтар боротьби за перемогу у цій війні.

  Вічна та світла їм пам’ять.
  Голова Верхньодніпровської
  районної державної адміністрації Віктор Дришлюк
  Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор