www.verhn-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Понеділок, 25 жовтня 2021 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Верхньодніпровський район >> Новини
Інформаційно-розяснювальна інформація!!!!
Версія для друку Написати листа

2


УКРАЇНА
Верхньодніпровська районна державна адміністрація
Дніпропетровської області

Комісія з питань техногенно-екологічної
безпеки І надзвичайних ситуацій

51600, м. Верхньодніпровськ, пр. Шевченка, 21, тел. (05658) 6-00-02, тел/факс 6-00-10

ПРОТОКОЛ ПОЗАЧЕРГОВОГО ЗАСІДАННЯ № 3

«05» березня 2020 року м. Верхньодніпровськ

Головував: Дришлюк В.А. – голова Верхньодніпровської райдержадміністрації, голова комісії
Присутні: члени комісії (за списком), голови сільських, селищних та міських рад.
ЧЕРГА ДЕННА:

1. Про вжиття комплексу заходів щодо профілактики інфікування та недопущення розповсюдження захворювання спричинених новим коронавірусом 2019-nCoV на території Верхньодніпровського району.
2. Про забезпечення пожежної безпеки у природних екологічних системах.
3. Про ефективність проведення інформаційно-роз`яснювальної роботи щодо попередження пожеж, загибелі людей на них у житловому секторі.
По першому питанню:

Доповідач: завідувач ВСП «Верхньодніпровський міськрайонний відділ лабораторних досліджень ДУ «ДОЛЦ МОЗ України» Радченко В.В.;
Співдоповідачі: в.о. директора КП «Верхньодніпровська ЦРЛ» ВРР» Голуб О.В.;
в.о. директора КНП «Верхньодніпровський ЦПМСД» ВРР» Соколова І.А.

За результатами доповіді, з урахуванням обговорення, з метою профілактики та недопущення розповсюдження захворюваності на коронавірус 2019-nCoV серед населення району, комісія з питань ТЕБ і НС вирішила:

1. Затвердити План протиепідемічних заходів щодо запобігання занесенню і поширенню на території Верхньодніпровського району гострої ремпіраторної хвороби, спричиненої корона вірусом 2019-nCoV, на 2020 рік (додається).
2. Рекомендувати сільським, селищним, Верхівцевському міському головам та голові Верхньодніпровської ОТГ:
2.1. Вжити комплекс профілактичних заходів щодо обмеження розповсюдження коронавірусу 2019-nCoV серед населення.
Термін: невідкладно
  2.2. Взяти під особистий контроль керівників служб, підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності щодо забезпечення виконання комплексу профілактичних заходів спрямованих на недопущення занесення та розповсюдження коронавірусу 2019-nCoV.
Термін: невідкладно

  2.3 Передбачити виділення коштів на придбання миючих та дезінфікуючих засобів, захисних костюмів, засобів індивідуального захисту для медичного персоналу.
Термін: невідкладно

  3. Рекомендувати керівникам підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності:
  3.1. Забезпечити наявність розрахункового запасу миючих та дезінфікуючих засобів, засобів індивідуального захисту для працівників.
Термін: невідкладно

  3.2. У разі виявлення підозри на захворювання коронавірусу 2019-nCoV серед працівників вжити заходів по ізоляції та терміново повідомляти ВСП «Верхньодніпровський міськрайонний відділ лабораторних досліджень ДУ «ДОЛЦ МОЗ України».
Термін: при виявленні підозри

  3.3. Здійснювати необхідний комплекс протиепідемічних заходів у разі ускладнення епідемічної ситуації з захворюваності на корона вірус 2019-nCoV.

  4. Рекомендувати в.о. директора КНП «Верхньодніпровський ЦПМСД» ВРР» Соколовій І.А. та в.о. директора КП «Верхньодніпровська ЦРЛ» ВРР» Голубу О.В.:
  4.1. Розробити та затвердити плани в підпорядкованих закладах щодо запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби спричиненої коронавірусом 2019-nCoV на територіях обслуговування.
Термін: невідкладно

  4.2. Забезпечити готовність закладів охорони здоров’я до прийому хворих на гостру респіраторну хворобу спричинену коронавірусом 2019-nCoV, передбачивши наявність засобів індивідуального захисту та дезінфікуючих засобів згідно розрахунків, наданих МОЗ України.
Термін: невідкладно
  4.3. Обновити схеми оповіщення відповідальних осіб на випадок виявлення пацієнта з підозрою коронавірусом 2019-nCoV, провести теоретичні та тренувальні заняття по використанню засобів індивідуального захисту.
Термін: невідкладно
  4.4. Організувати проведення підготовки медичних працівників з питань епідеміології, клінічного перебігу, діагностики та лікування гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV за стандартами медичної допомоги, згідно наказу МОЗ України № 552 від 25.02.2020 року.
Термін: невідкладно

  4.5. Забезпечити впровадження клінічних настанов МОЗ України, ВООЗ з питань діагностики, лікування та профілактики гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV.
Термін – на час епідемії

  4.6. Забезпечити впровадження рекомендацій МОЗ України, ВООЗ щодо запобігання занесенню та поширенню в Україні небезпечної інфекційної хвороби шляхом проведення санітарно-просвітницької роботи серед населення, особливо приділивши увагу питанню самоізоляції.
Термін – на час епідемії

  5. Рекомендувати в.о. директора КП «Верхньодніпровська ЦРЛ» ВРР» Голубу О.В.:
  5.1. Визначити відділення для стаціонарного лікування дітей і дорослих при госпіталізації осіб з гострою респіраторною вірусною інфекцією до 6-ти днів та після 6-ти днів лікування, які не потребують постійного перебування на ІВЛ.
Термін – на час епідемії

  5.2. У разі виявлення підозри гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV, забезпечити проведення у закладі повного комплексу робіт, необхідного для виключення можливості внутрішньолікарняного поширення даної інфекції.
Термін – на час епідемії

  5.3. У разі потреби забезпечити готовність закладу до прийому хворих на гостру респіраторну хворобу, спричинену коронавірусом 2019-nCoV, зокрема наявності необхідних лікарських засобів, витратних матеріалів для відбору проб для проведення лабораторних досліджень, дезінфекційних засобів та засобів індивідуального захисту, забезпечення зазначених закладів транспортними засобами.
Термін – на час епідемії

  5.4. Удосконалити або розробити схеми перепрофілювання хірургічного та травматологічного відділення у разі масового надходження хворих на гостру респіраторну хворобу, спричинену коронавірусом 2019-nCoV. Перевести заклад охорони здоров’я на суворий протиепідемічний режим.
Термін – на час епідемії
  6. Рекомендувати КЗ «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» ДОР» створити мобільні спеціалізовані бригади з метою транспортування хворих на гостру респіраторну хворобу, спричинену коронавірусом 2019-nCoV до спеціалізованих закладів ІІ та ІІІ рівнів.

  7. Начальнику відділу освіти райдержадміністрації Ходос Н.Ф.:
  7.1. Забезпечити своєчасну ізоляцію дітей у медичний пункт закладу в разі підозри на захворювання коронавірусом 2019-nCoV;
  7.2. Укомплектувати навчально-виховні заклади медичними кадрами, забезпечити медичні пункти необхідним розрахунковим об’ємом миючих та дезінфікуючих засобів, медикаментами, засобами індивідуального захисту.
Термін: невідкладно

  7.3. Здійснювати систематичний моніторинг відвідування дітьми закладів, при виявлення підозри на зараження коронавірусом 2019-nCoV запроваджувати обмежувальні заходи, у т.ч. карантин.
Термін: на період епідемії.

  7.4. У разі виявлення підозри на захворювання коронавірусом 2019-nCoV серед дітей в підвідомчих закладах терміново інформувати ВСП «Верхньодніпровський міськрайонний відділ лабораторних досліджень ДУ «ДОЛЦ МОЗ України».
Термін: на період епідемії.

  7.5. Забезпечити у підвідомчих закладах щоденний огляд дітей з метою виявлення та ізоляції дітей з підозрою на захворювання коронавірусом 2019-nCoV.
Термін: на період епідемії.

  7.6. Забезпечити проведення широкої санітарно-просвітньої роботи щодо профілактики коронавірусу 2019-nCoV серед дітей шляхом розміщення друкованих матеріалів в кожному класі, групі, на інформаційних дошках, написання диктантів, проведення бесід з батьками.
Термін: на період епідемії.

  8. Рекомендувати завідувачу ВСП «Верхньодніпровський міськрайонний відділ лабораторних досліджень ДУ «ДОЛЦ МОЗ України» Радченко В.В.:
  8.1. Забезпечити щоденний збір оперативних даних щодо осіб, прибулих із загрозливих в епідемічному відношенні напрямків (країн), щодо захворювань, спричинених новим коронавірусом 2019-nCoV з інформуванням ДУ «Дніпропетровський ОЛЦ МОЗ України».
Термін: на період епідемії.

  8.2. Забезпечити епідеміологічне розслідування, збір інформації за місцем мешкання, спільно із закладами охорони здоров’я, відповідно до алгоритму дій з активним виявленням контактних осіб та із заповненням форми облікової статистичної документації №357/о «Карта епідеміологічного обстеження вогнища інфекційного захворювання» та Опитувальника для проведення епідеміологічного розслідування випадків, що підлягають визначенню випадку2019-nCoV.
Термін – при реєстрації випадків (підозр).

  8.3. Забезпечити епідеміологічне спостереження за осередками захворювань (підозр), спричинених новим коронавірусом 2019-nCoV та за прибулими із загрозливих в епідемічному відношенні напрямків (країн).
Термін – при реєстрації.

  8.4. Забезпечити контроль за дотриманням ланцюгу та своєчасності доставки зразків біоматеріалу від осіб з підозрою на захворювання, спричиненого новим коронавірусом 2019-nCoV до відповідних лабораторій.
Термін – при реєстрації випадків (підозр).

  8.5. Забезпечити проведення заключної дезінфекції в осередках захворювань (підозр), спричинених новим коронавірусом 2019-nCoV, надавати рекомендації щодо поточної дезінфекції в закладах охорони здоров’я.
Термін – при реєстрації випадків (підозр).

  8.6. Забезпечити проведення оперативного аналізу та своєчасне коригування профілактичних та протиепідемічних заходів з метою недопущення занесення та розповсюдження захворювання на коронавірус 2019-nCoV серед населення району.
Термін: протягом епідсезону.

  8.7. Забезпечити державний нагляд за дотриманням санітарно-протиепідемічного режиму в закладах охорони здоров’я, закладах освіти, на об’єктах торгівлі, громадського транспорту та інших місцях масового скупчення людей, контроль за виконанням обмежувальних заходів закладами охорони здоров’я та навчальними закладами, підприємствами торгівлі громадського харчування та іншими організаціями.
Термін: в перед епідемічний період та період епідемії.

  8.8. Проводити санітарно-освітню та роз’яснювальну роботу серед населення щодо загальних правил профілактики гострих респіраторних вірусних інфекцій, необхідності своєчасного звернення за медичною допомогою у разі появи ознак захворювання.

  9. Рекомендувати начальнику Верхньодніпровського відділення поліції Жовтоводського відділу поліції ГУ НП у Дніпропетровській області Кучугурі Є.М. забезпечити охорону при впровадженні карантинних та інших обмежувальних заходів в місцях виявлення 2019-nCoV.

  10. Рекомендувати головному редактору районної газети «Придніпровський край» Науменко О.В. забезпечити розміщення статей щодо профілактики та недопущення розповсюдження захворювання коронавірусом серед населення району.

  11. Головному спеціалісту служби у справах дітей Гейнц-Штельману Д.М. розмістити даний протокол та матеріали інформаційно-роз’яснювального характеру щодо профілактики та недопущення розповсюдження захворювання коронавірусом серед населення району на веб-сайті райдержадміністрації.

  12. Начальнику фінансового відділу райдержадміністрації Панасюк О.М. надати пропозиції до районної ради щодо виділення з резервного фонду 400 тис. грн., згідно з розрахунком КП «Верхньодніпровська ЦРЛ» ВРР», у разі потреби, для забезпечення готовності закладу до прийому хворих на гостру респіраторну хворобу, спричинену коронавірусом 2019-nCoV, зокрема на придбання необхідних лікарських засобів, витратних матеріалів для відбору проб при проведенні лабораторних досліджень, дезінфекційних засобів та засобів індивідуального захисту, забезпечення зазначеного закладу транспортними засобами.
  13. Координацію виконання заходів покласти на завідувача ВСП «Верхньодніпровський міськрайонний відділ лабораторних досліджень ДУ «ДОЛЦ МОЗ України» Радченко В.В., контроль залишаю за собою.

  По другому питанню:

  Доповідач: начальник Верхньодніпровського РВ ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області Фомін С.Ю.

  З настанням теплої пори року неодмінно зростатиме кількість пожеж у природних екологічних системах (лісових масивах, сільськогосподарських та мисливських угіддях), які призведуть до значних матеріальних збитків і ймовірно до травмувань людей.
  За 2019 рік у Верхньодніпровському районі зафіксовано 28 пожеж в природних екосистемах (спалювання сухої трави). Загальний збиток склав 0,9 млн.грн.
  Заслухавши інформацію доповідача по другому і третьому питаннях, об’єднавши виступ, комісія вирішила:
  По другому питанню:

  1. Директору ДП «Верхньодніпровське лісове господарство» Морозу Г.Ю. виконати до 01.04.2020 р. щорічний комплекс заходів щодо забезпечення пожежної безпеки лісових масивів Верхньодніпровського району у літній пожежонебезпечних період 2020 року, а саме:
  підготувати необхідну документацію, провести курсові навчання з персоналом лісництв;
  створити запас паливо-мастильних матеріалів і підготувати необхідну техніку, обладнання та інвентар;
  поновити (створити) мінералізовані смуги та протипожежні розриви;
  обладнати лісові масиви шлагбаумами та попереджувальними табличками;
  здійснити інші заходи у межах компетенції.

  2. У зв’язку із спалюванням громадянами сухої рослинності, сміття на дачних ділянках, городах, сільськогосподарських угіддях, у лісових насадженнях рекомендувати районному відділу ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області протягом весняно-літнього пожежонебезпечного періоду 2020 року посилити проведення агітаційно-роз`яснювальної профілактичної роботи з метою попередження пожеж шляхом розповсюдження листівок, буклетів, інших матеріалів наочної агітації у місцях масового перебування людей, виходу заміток у районній газеті «Придніпровський край», за допомогою радіотрансляцій по об’єктовому радіо автобусної станції м. Верхньодніпровська ПАТ «Допас». Доцільно провести лекції, бесіди у закладах освіти та колективах підприємств, установ, організацій.

  3. Відділу освіти райдержадміністрації у термін до 15.04.2020 року провести у середніх загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах освіти лекції, бесіди для дітей на тему попередження пожеж у лісах та сільськогосподарських угіддях.

  4. Рекомендувати сільським, селищним, міським головам у термін до 15.04.2020 р. розмістити на інформаційних дошках у міських, селищних, сільських радах матеріали наочної агітації та пам’ятки щодо безпечного поводження населення у лісових масивах та лісостепових зонах у літній період.
  По третьому питанню:

  1. Рекомендувати начальникам Верхньодніпровського районного відділу ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області Фоміну С.Ю. та Верхньодніпровського відділення поліції Жовтоводського відділу поліції ГУ НП у Дніпропетровській області Кучугурі Є.М., сільським, селищним, міським головам і надалі проводити спільне відпрацювання житлового сектору у населених пунктах з метою попередження пожеж та травмувань, загибелі людей на них. Особливу увагу звернути на проведення роз’яснювальної роботи серед малозахищених і багатодітних сімей, самотніх, людей похилого віку та осіб із «груп ризику».

  2. Рекомендувати Верхньодніпровському РВ ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області:
  постійно проводити серед населення інформаційно-профілактичну роботу. Організувати вихід трансляцій щодо правил експлуатації у побуті газового обладнання, пічного та електроопалення по об’єктовому радіо автобусної станції м. Верхньодніпровська ПАТ «Допас», а також вихід заміток друком у районній газеті «Придніпровський край»;
  забезпечити взаємодію з даного питання з волонтерським рухом Верхньодніпровського району, місцевим відділенням Червоного Хреста, працівниками соціальної сфери і поліції, працівниками КП «Житловик», Верхівцевського житлово-комунального господарства, КП «Дніпровець», комунальним підприємством Малоолександрівської територіальної громади;
  у лікувальних закладах, релігійних конфесіях, місцях масового перебування людей розмістити плакати, пам’ятки, листівки щодо дотримання правил безпечного користування пічним опаленням, газо- та електронагрівальними приладами у побуті та на виробництві.

  3. Рекомендувати сільським, селищним, міським головам постійно розміщувати у куточках цивільного захисту наочні матеріали щодо запобігання виникненню пожеж у житловому секторі, безпечного користування опалювальними приладами.

  4. Відділу освіти райдержадміністрації організувати проведення у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах лекцій, тренувань з дітьми щодо обережного поводження з вогнем та діям під час пожеж у природних екологічних системах, правил користування побутовими електро- та газоопалювальними приладами.  Голова комісії Віктор ДРИШЛЮК


  Секретар комісії Олександр ВИННИК


Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор