Верхньодніпровський район
www.verhn-rn.dp.gov.ua


Затишне приміщення, комфортне для всіх малюків. Світлий, «теплий» дизайн. М’які пуфи і зручні меблі. Багато яскравих іграшок та книжок. Все – для розвитку особливої малечі. За таким стандартом у різних куточках регіону з’являються інклюзивно-ресурсні центри. Нині їх в області вже 30. Про це повідомив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.

«Комфортні умови для всебічного розвитку всіх дітей – такі сучасні європейські стандарти. Реалізувати їх в України – завдання Президента України Петра Порошенка. Дніпропетровщина – національний лідер із запровадження інклюзивної освіти. Сучасні центри для дітей з особливими освітніми потребами облаштовуємо зазвичай на базі модернізованих навчальних закладів. До створення таких осередків долучаються і громади. Наразы маємо вже в області 30 інклюзивно-ресурсних закладів», – зазначив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.

Інклюзивно-ресурсні центри створюють за єдиним типовим проектом. Нині таких осередків понад 500 по всій країні. На Дніпропетровщині їх створюють обласним коштом або зусиллями громади.

«Важливо, аби необхідну допомогу вузькоспеціалізованих фахівців діти могли отримувати за місцем проживання. Тож інклюзивно-ресурсні центри створюємо в різних районах», – додав Валентин Резніченко.

«Перша ластівка» Дніпропетровщини – інклюзивно-ресурсний центр, створений на базі Солонянської опорної школи. Його відкрила наприкінці 2017-го голова Благодійного Фонду Порошенка, перша леді країни Марина Порошенко. Восени 2018-го такий заклад запрацював на Петриківщині, а на початку 2019-го – у Магдалинівському районі.

У центрах продумано все для комфорту особливої малечі. Дітлахи можуть набути побутових навичок або відпочити. У залі лікувальної фізкультури – реабілітаційні бруси, шведська стінка.

З дітьми займаються досвідчені фахівці. Дефектологи, логопеди, психологи, реабілітологи. Для індивідуальних занять – кабінети із сучасним обладнанням. Для групових – навчальна кімната. Там – зручні парти, полички із книжками, м’які крісла.

«Наші вихованці почуваються у центрі наче вдома. Для них намагаємося створити максимум комфорту і затишку, – сказала директор магдалинівського інклюзивно-ресурсного центру Вікторія Губіна. – Малеча не встигає втомитися. Фізичні вправи чергуємо з пісочною, ляльковою, арт-терапією, заняттями із логопедом біля спеціального дзеркала».

Один інклюзивно-ресурсний центр розрахований на 80 дітей із особливими освітніми потребами, віком від 2 до 18 років.

«Відвідуємо центр лише два тижні, а вже маємо добрі результати. Донька стала уважнішою на шкільних уроках, більш сконцентрованою. І оцінки покращилися, – поділилася мешканка Магдалинівки Олена Біліченко. – Дуже задоволена, що моя дитина отримує допомогу кваліфікованих фахівців. А головне – все на місці, не треба кудись їхати за дев’ятьма горами».

Інклюзивні проекти Дніпропетровщина втілює за соціальною програмою «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації» голови Благодійного Фонду Порошенка, дружини Президента України Марини Порошенко.В різних куточках області з’являються осередки для всебічного розвитку особливої малечіЇх облаштовують обласним коштом та зусиллями громадиВ інклюзивно-ресурсних центрах – зали лікувальної фізкультури....з інтерактивною підлогою,....різними спортивними знаряддямиЗаняття з логопедом та дефектологом – перед спеціальним дзеркаломЄ і навчальні кімнати,....і комфортні місця для відпочинкуБезліч яскравих іграшокЗагалом на Дніпропетровщині – 30 інклюзивно-ресурсних центрівFile Attachment Icon
ATT7EXNR.JPG