Верхньодніпровський район
www.verhn-rn.dp.gov.ua


Чотири роки плідної роботи – й Петриківський район отримав якісні зміни. Малята пішли в нові садочки, учні – в сучасні школи, а дорослі можуть їздити на роботу якісними дорогами. Про ці та інші метаморфози говорили під час Ради регіонального розвитку району. Також – ділилися планами на майбутнє.

«Реформа децентралізації зрушила з місця ті проекти, до яких не доходили руки протягом десятків років. На Петриківщині з’явилися сучасні садочки та школи, відремонтовані дороги, триває будівництво амбулаторій європейського зразка. Реалізовано – чимало проектів, але попереду – ще більше», – розповів голова Петриківської райдержадміністрації Андрій Столбченко.

У вересні 2017 року учні Петриківської опорної школи сіли за парти повністю оновленого закладу. Від старої будівлі – лише стіни. Замінили дах, вікна, двері та комунікації, утеплили й розмалювали фасад. У всіх класах встановили проектори та мультимедійні дошки. У школі створили ресурсну кімнату для дітей із особливими потребами. Вона була першою в Україні.

Реконструювали й початкову школу Петриківки. Тепер на місці застарілої столітньої будівлі – яскравий, затишний й оснащений сучасною технікою навчальний заклад. У кожному класі – яскравий дизайн, інтерактивні дошки та комп’ютери.

Обладнали й інклюзивно-ресурсний центр для особливих дітей. Він відповідає усім потребам учнів: має пандуси, вбиральні з «кнопками виклику», зал лікувальної фізкультури, кабінети логопеда і психолога, ресурсну кімнату. Родзинка центру – інтерактивна підлога з сенсорами та музичним супроводом.

«З нуля» звели корпус у дитячому садочку «Сонечко» в Єлизаветівці. Нова будівля – енергоефективна, має сучасну систему вентиляції, теплу підлогу, зал для занять музикою і свят. Поряд – ігровий майданчик із м’яким покриттям.

Уперше до садочку у власному селі пішли понад 60 дітей Чаплинки. Там відкрили навчально-виховний комплекс. Раніше малят доводилося возили в сусіднє селище, що аж в семи кілометрах.

Протягом чотирьох років у районі капітально відремонтували близько десяти доріг. Уперше з новим покриттям – вулиці Світлоярська та Федора Панка в Петриківці.

У 2018 році в Іванівці почали будувати амбулаторію європейського зразка. Її «збирають» зі швидкомонтованих металевих конструкцій. У закладі працюватимуть два сімейні лікарі. Буде навіть фізкабінет. Амбулаторію створюють із урахуванням потреб людей із інвалідністю.

Нове життя отримала річка Чаплинка. За десятки років водойма перетворилася на замулений струмок, що майже пересох. У 2018 році оновили три кілометри водної артерії біля Петриківки та Хутірського.

У планах – відремонтувати покрівлю в Іванівській опорній школі та побудувати в Петриківці дитячий садочок.

Петриківську опорну школу повністю оновили

У всіх класах установили проектори та мультимедійні дошки

Реконструювали й початкову школу Петриківки

Біля школи обладнали інклюзивно-ресурсний центр для особливих дітей

«З нуля» звели корпус у дитячому садочку «Сонечко» в Єлизаветівці

В Іванівці будують амбулаторію європейського зразка

Триває розчищення річки ЧаплинкаFile Attachment Icon
ава.jpg