Верхньодніпровський район
www.verhn-rn.dp.gov.ua


Додаток

Допомогу по частковому безробіттю від центрів зайнятості отримуватимуть дві нові групи працівників

15 липня 2020 року Кабінетом Міністрів України постановою №600 «Деякі питання надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» внесено зміни до Порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 р. № 306 – щодо якої центри зайнятості виплачують роботодавцям допомогу по частковому безробіттю на період карантину, яку вони перераховують працівникам.
Основними змінами в Порядку надання допомоги по частковому безробіттю є те, що уряд прийняв рішенні про фінансове підтримання підприємств-виробників, що оголосили простій виробництва, а також роботодавців, які вимушено відправили працівників у відпустки без збереження зарплати через скорочення обсягів виробництва, робіт та послуг.
Таким чином, допомогу по частковому безробіттю на період карантину також надаватимуть працівникам, з якими роботодавцем оформлено трудові відносини, в тому числі тим, які в період карантину, а також протягом 30 календарних днів після завершення карантину:
- отримують оплату часу простою відповідно до ст. 113 КЗпП (крім періоду освоєння нового виробництва (продукції);
- перебувають у відпустці без збереження зарплати відповідно до п. 31 ч. 1 ст.25 та ст. 26 Закону України “Про відпустки” (крім осіб, які отримують пенсію).
Допомогу надають у разі втрати ними частини зарплати або доходу внаслідок вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв'язку із зупиненням (скороченням) діяльності за зверненням роботодавця або ФОП, який є застрахованою особою, для її виплати працівникам, з якими не припинено трудові відносини, або ФОП, який є застрахованою особою (крім осіб, які отримують пенсію) та не отримує допомогу по частковому безробіттю на період карантину як працівник.
Також, в новій редакції викладено форму відомості про осіб, щодо яких виконуються вимоги ч. 3ст. 47-1 Закону України “Про зайнятість населення”.
Більш детальнішу інформацію ви може знайти на веб-сайті Дніпропетровського обласного центру зайнятості https://dnp.dcz.gov.ua, сторінці в соціальній мережі Facebook (https://www.https://www.facebook.com/dnpocz/), або звернутись до фахівців Верхньодніпровської районної філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості за адресою: м. Верхньодніпровськ, пл.О.Поля, 2.