www.verhn-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Четверг, 25 квітня 2019 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Верхньодніпровський район >> Новини
У ВЕРХНЬОДНІПРОВСЬКУ ПРОЙШОВ ОБЛАСНИЙ ЛІТЕРАТУРНИЙ КОНКУРС ІМ. МИКОЛИ НЕВИДАЙЛА
Версія для друку Написати листа
12 травня відбулося урочисте нагородження дипломантів, лауреатів і переможців обласного літературного конкурсу ім. Миколи Невидайла, який започаткували та провели з метою подальшого розвитку патріотичного літературного процесу на Придніпров’ї Верхньодніпровська районна рада, Верхньодніпровська райдержадміністрація та Дніпропетровська обласна організація спілки письменників України на базі літературного музею «Літературне Верхньодніпров’я» при Верхньодніпровській районній центральній бібліотеці. 

Ця знаменна подія зібрала місцевих та приїжджих письменників із Дніпра, Павлограда, Верхньодніпровського району. Конкурс пройшов у двох номінаціях: оповідання, що висвітлюють життя українців та їхню боротьбу за волю України; статті про творчість і життєвий шлях письменника й борця за незалежність України – Миколи Невидайла. Конкурсні матеріали надходили до центральної районної бібліотеки й їх розглядали члени журі: Г.М. Гарченко; С.В. Якименко; Є.Ф. Безус; В.Я. Шкуро; І.В. Ковсюк; О.Є. Безус та В.Є. Яценко. 
Майже після місяця розгляду робіт (09.01.17 – 13.03.17, дати конкурсу) були визначені переможці. В номінації «Творчість і життєвий шлях Миколи Невидайла» переможцями стали: 
І місце – Г.І. Люлько за твір «Людина з казковим прізвищем»; ІІ місце – О.М. Кириченко; ІІІ місце – В.П. Новодон; за активну участь у конкурсі дипломом районної ради нагороджено Анну Дікун, ученицю 11 класу Пушкарівської СЗШ. 
В номінації «Оповідання. Твори про рідний край, визначних людей»: І місце – М.А. Ложко за уривок з роману «Мишурин Ріг. На тому березі життя»; ІІ місце – О.П. Скора (Люлько); ІІІ місце – М.І. Яковчук та І.К. Шрам; за активну участь у конкурсі дипломами районної ради нагороджено Раду Мусіяк, ученицю 7-а класу Верхньодніпровської СЗШ №5; Л.І. Танюка та Т.А. Тищенко. 


Подякою за подвижницьку діяльність та популяризацію творчості Миколи Невидайла відзначили сина Миколи Гавриловича Невидайла - Мирослава Невидайла. 
Спонсором конкурсу виступив радник - консультант голови Дніпропетровської обласної ради, підприємець - Олег Євгенович Безус. 

Захід пройшов у дружній сімейній атмосфері. Кадри хроніки життя Миколи Невидайла та спогади Володимира Антоновича Луценко, голови Дніпропетровської обласної організації НСПУ й Георгія Івановича Люлько, переможця конкурсу, сповнили серця присутніх пам’ятними згадками про життєвий та творчий шлях письменника. Краяли душу народні та авторські пісні у виконанні зразкового ансамблю бандуристів «Червоні маки» районної дитячої музичної школи, та співачки, з Павлоградського письменницького дому «Дивосвіт» - Жанни Арішаки-Трубаровської. По завершення заходу присутні відвідали літературний музей «Літературне Верхньодніпров’я» на базі якого і проходив цей конкурс. 
Продовженням цієї знаменної події для району стала поїздка учасників конкурсу до школярів Верховцевського НВК, які підготували невелику програму-спогад про свого відомого випускника школи, людини з великої літери — Миколи Невидайла. Діти з захватом слухали хвилюючі спогади присутніх гостей, які повертали їх у ті далекі часи, коли письменник проходив свій життєвий шлях виношуючи в своєму серці рядки майбутніх повістей, есе, оповідань. 


Гарним завершенням став виступ колективу «Гомін» під керівництвом В.П.Прищепи, який заспівав декілька яскравих народних та сучасних українських пісень. В унісон звучали голоси присутніх дітей, вчителів та гостей, коли колектив виконував відомі пісні про Україну й родину.


Організаційний відділ Верхньодніпровської районної ради
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор