Верхньодніпровський район
www.verhn-rn.dp.gov.ua


У 2018 році на Дніпропетровщині ввели в експлуатацію 13 сонячних електростанцій. Їхня сумарна потужність – 47,9 МВт. Це вчетверо більше ніж у 2017-му. Про це повідомив очільник регіону Валентин Резніченко.

«Енергонезалежність як основа національної безпеки країни – один з пріоритетів державної політики Президента України Петра Порошенка. У цю справу робить свій внесок і Дніпропетровщина, даючи «зелене світло» проектам відновлювальної енергетики. Останнім часом динамічно розвивається такий напрямок, як сонячна енергетика. Це не тільки ефективна інвестиція. Енергія сонця екологічна й не вичерпується», – підкреслив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.
У 2018 році в регіоні ввели в експлуатацію 13 сонячних електростанцій. Порівняно з 2017-м їхня загальна потужність зросла вчетверо, додав він.
Загалом у Дніпропетровській області енергію сонця конвертують в електрику 38 станцій, з яких 24 – наземні. Їхня сумарна потужність – близько 70 МВт.
Торік об’єкти сонячної енергетики виробили електроенергії майже 37 млн кВт/год. Це річне споживання електрики Новомосковського району.
Усі електростанції зведені без жодної бюджетної гривні. Виключно – коштом вітчизняних та іноземних інвесторів.
Найпотужніша в області електростанція запрацювала торік у Нікополі. Її збудували канадці, інвестувавши в об’єкт майже 11 млн євро. Чисту енергію сонця збирають понад 32 тис. панелей потужністю до 10 МВт. Вони здатні забезпечувати світлом майже 12 тис. осель.
Стати найпотужнішою в Україні та ввійти до ТОП-3 найбільших у Європі обіцяє сонячна електростанція, яку зводять поблизу села Старозаводське Нікопольського району. Тут буде до 750 тис. сонячних панелей загальною потужністю 200 МВт. Завершення будівництва заплановане на 2019-й. «Зелений проект» вартістю 230 млн євро втілюють український і китайський інвестори.
Крім сонячних електростанцій, альтернативна енергетика Дніпропетровської області представлена вітряками, біогазовими установками, а також котельними, які виробляють теплоенергію здебільшого з біомаси.У 2018 році на Дніпропетровщині запрацювали 13 нових сонячних електростанцій – Валентин РезніченкоFile Attachment Icon
ATT9XZ6U.JPG