www.verhn-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Субота, 26 травня 2018 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Верхньодніпровський район >> Новини
Верхньодніпровщина: вшанування пам’яті жертв голодомору.
Версія для друку Написати листа
Найтрагічнішою сторінкою української історії є голодомори ХХ ст. Їх було три. Найстрашнішим був голод 1932-1933років, який забрав за різними підрахунками близько 9 млн. життів. Національна пам'ять формує національну свідомість. Без національної пам’яті немає майбутнього нації.

Так, 26 листопада, у Верхньодніпровську, біля пам’ятного знаку «Пам’яті голодомору», що в парковій зоні, зібралось близько ста осіб: школярі, молодь, керівники державних установ, жителі міста, священики УПЦ КП, МП та УГКЦ.


Мітинг - реквієм присвячений пам’яті жертв голодоморів та постраждалих від голодоморів в Україні розпочався звуками дзвонів, що нагадали присутнім ті страшні часи, коли безвинний люд вмирав не маючи що поїсти, а тиранічна держава вагонами вивозила хліб закордон. Час минув, влада змінилася, а пам'ять, як нескінчена книга, безжально нагадує біль і страшні муки нашого народу.

Не дивлячись на те, хто був присутній із керівництва, виступи керівників району Ковальчука О.Б. та Кравченка А.В. були щирими та виваженими. Говорили не по написаному, а від серця, від душі. Говорили те, що знали, чули, читали, відчували. У своєму виступі голова районної ради зробив наголос на тім, що, нажаль, діти, молодь, жителі міста виявились більш свідомими та патріотично налаштованими чим більшість районних та місцевих депутатів, котрі не знайшли часу, щоб разом з виборцями згадати та запалити свічку пам’яті за свій же народ, хоча на таких заходах вони мають бути в перших рядах.

У своєму виступі кандидат історичних наук, директор Верхньодніпровського коледжу Володимир Миколайович Зелений закликав присутніх ніколи не забувати, що померлі від голоду українці не просто померли, а що їх жорстоко та цинічно знищували й вбивали. Наведені ним історичні факти та події вкотре нагадали присутнім нашу страшу історію.

Вірш місцевої поетеси Віри Кравцової «Голодомор 30-х» просто країв серце своєю пронизливістю та чистотою почуттів.

О 16-00 разом з усією Україною присутні запалили свічки пам’яті та хвилиною мовчання вшанували жертв геноциду українського народу. Священики о.Дмитро (УПЦ КП) та о.Ігор (УГКЦ) відслужили панахиду по невинно вбитих українцях та об’єднались у спільній соборній молитві за ради майбутнього України.

Хочеться подякувати громаді за небайдужість та участь у заході.

Організаційний відділ Верхньодніпровської районної ради
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор