Верхньодніпровський район
www.verhn-rn.dp.gov.ua


Дніпропетровщина – серед лідерів в Україні з будівництва нових амбулаторій у сільській місцевості. За рахунок державної субвенції зведуть 18 таких медустанов. Ключова ознака закладів – абсолютно нова якість первинної меддопомоги на селі, що дозволить зменшити кількість летальних випадків від найпоширеніших хвороб. Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко на прес-конференції «Реформи NON-STOP. Масштаб змін».

«За ініціативою Президента України розбудовуємо мережу первинної меддопомоги у сільській місцевості, адже саме там мешкає 33% українців, – зауважив Геннадій Зубко. – У всіх регіонах розпочалося будівництво 517 нових сільських амбулаторій. Серед лідерів – і Дніпропетровська область. Крім того, втілюємо пілотні проекти із впровадження в амбулаторіях телемедицини. Це дозволить суттєво зменшити кількість смертельних випадків від інфаркту, діабету та астми».
На Дніпропетровщині буде 18 нових амбулаторій, 11 з них – з житлом для лікаря – у Верхньодніпровському, Криничанському, Межівському, Нікопольському, Петропавлівському, Петриківському, Софіївському, Томаківському, Царичанському, Широківському та Юр’ївському районах.
За проектом, це одноповерхові будівлі із швидко монтованих конструкцій.
«Програма Президента України Петра Порошенка з будівництва амбулаторій на селі має неабияке значення, адже десятиліттями цьому не приділялася належна увага, – наголосив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко. – Амбулаторії відповідатимуть сучасним технічним вимогам, будуть енергоефективними, комфортними, з набором необхідного обладнання».
Зокрема, для оснащення нових амбулаторій уже придбали 29 одиниць необхідного устаткування. У тому числі – для надання медичних послуг із застосуванням телемедицини: оглядова цифрова камера, набір цифрових «скопічних» систем, монітор життєво важливих показників, 12-канальний електрокардіограф.
Крім того, уже придбані автомобілі для 12 амбулаторій.
На спорудження та оснащення амбулаторій Дніпропетровщини з Держбюджету виділили 202 млн грн.
Абсолютно нову якість «первинки» на селі запроваджують Мінрегіон, Міністерство охорони здоров’я України та влада на місцях.Нова якість медицини – на селі.Зведення сучасних амбулаторій - у розпалі.Дніпропетровщина серед лідерів в Україні з будівництва амбулаторій на селі.Про це йшлося на підсумковій прес-конференції в Києві.File Attachment Icon
ATTUVP29.jpg