Верхньодніпровський район
www.verhn-rn.dp.gov.ua


Об’єднані громади Дніпропетровської області лідирують в Україні за рівнем фінансової спроможності. Такі висновки експертів офісу реформ при Мінрегіоні, які проаналізували показники місцевих бюджетів ОТГ України за 2018 рік. Про це повідомив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

«Децентралізація, ініційована Президентом України Петром Порошенком,– одна з результативних державних реформ. Громади розширюють свої повноваження та отримують додаткові ресурси на проекти розвитку. Найуспішнішими є ті територіальні об’єднання, які нарощують власні доходи та залучають інвестиції. Громади Дніпропетровщини лідирують за рівнем фінансової спроможності у всеукраїнському рейтингу», – зауважив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

Рейтинг формували на підставі аналізу місцевих бюджетів громад за чотирма показниками: власні доходи та капітальні видатки на одного мешканця, рівень дотаційності бюджетів, питома вага видатків на утримання апарату управління.

Серед громад із чисельністю від 10 до 15 тис. жителів беззаперечний лідер – Слобожанська ОТГ, а замикає трійку – Новоолександрівська.

Вербківська об’єднана громада – на першій сходинці у групі від 5 до 10 тис. мешканців.

Троїцька ОТГ лідирує серед громад з кількістю населення до 5 тис.

За результатами моніторингу, за деякими показниками до десятки національних лідерів увійшла й Богданівська об’єднана громада.

Загалом експерти проаналізували за 2018 рік бюджети 665 ОТГ.

Наразі на Дніпропетровщині 63 об’єднані громади. Дві з них – з центром у містах обласного значення – Покрові й Марганці.


За рівнем фінансової спроможності об’єднані громади Дніпропетровщини лідирують в Україні – Валентин РезніченкоFile Attachment Icon
ATTKF8Y5.jpg