www.verhn-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Неділя, 24 червня 2018 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Верхньодніпровський район >> Новини
У Верхньодніпровську проведено спільне практичне тренування з ліквідації нещасних випадків на водних об’єктах у зимовий період
Версія для друку Написати листа
21 грудня рятувальники 46 державної пожежно-рятувальної частини ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області спільно з працівниками водолазно-рятувальної станції на воді м. Верхньодніпровська провели практичне тренування з ліквідації нещасних випадків на водних об’єктах у зимовий період.

В ході проведених тренувань були відпрацьовані прийоми проведення аварійно-рятувальних робіт на зимових водоймищах за допомогою усіх наявних плавзасобів та рятувального спорядження, а саме: «Кінець Александрова» (тонкий плавучий трос довжиною близько 30 м, з петлею та двома плавучими поплавцями на кінці), пристрою - „Соломинка” (даний пристрій призначений для надання допомоги людині, яка провалилась під лід, за допомогою пожежного рукава під тиском повітря), човна «Льодянка», рятувальної драбини та кругу.
Крім того, було відпрацьовано особливості рятування людей на кризі та надання першої медичної допомоги постраждалим.
Надання допомоги людині, яка провалилася під лід, - надзвичайно небезпечне заняття, потребує зібраності та виваженості в діях.
Щоб допомогти людині, що терпить лихо, і не потерпіти самому, дотримуйтесь наступних правил:
- без потреби не виходьте на лід. Подумайте, чи зможете під час надання допомоги впоратись самотужки, чи краще покликати на допомогу ще кого-небудь. Якщо поряд нікого немає, то дійте продумано і обережно, щоб замість допомоги не погіршити становище.
- протягніть потерпілому довгу жердину, дошку, палицю від лиж, лижу, хокейну клюшку або киньте вірьовку, зв’язані паски тощо. Якщо вам усе-таки необхідно вийти на лід, то ляжте на лід і повзіть по поверхні, штовхаючи рятувальний засіб перед собою або кидаючи поперед себе вірьовку чи пасок. Добре, якщо ви одягнете рятувальний жилет.
- будьте якомога далі від ополонки (краю крижини), протягніть потерпілому палицю, жердину чи киньте вірьовку. Якщо вірьовка чи трос закріплені на березі і не вистачає довжини, то, міцно тримаючись за кінець вірьовки однією рукою, протягніть потерпілому другу руку.
- витягаючи потерпілого, попросіть його працювати ногами - так буде легше витягнути його з ополонки. Коли ви його витягли, не дозволяйте йому підійматись на ноги, нехай він повзе вслід за вами до берега.
- після того, як витягнете потерпілого на берег у безпечне місце, викличте “швидку медичну допомогу”, надайте йому першу допомогу, необхідну при охолодженні організму.
За матеріалами Верхньодніпровського відділу ГУ ДСНС Дніпропетровської області

Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор