www.verhn-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Четверг, 25 квітня 2019 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Верхньодніпровський район >> Новини
ВЕРХНЬОДНІПРОВСЬК: ПАМ'ЯТІ ГЕРОЇВ КРУТ
Версія для друку Написати листа
Довгі роки ця історична подія України була в забутті державою та настав час все згадати. Роками патріотичне виховання юних українців було майже на останньому місці в рейтингу основних засад виховання, сьогодні ж це потроху змінюється.

29 січня у Верхньодніпровському районному Будинку культури відбувся вечір вшанування пам’яті героїв Крут. На захід завітали учні 9 - 10 класів Верхньодніпровської СЗШ №2 на чолі з класним керівником 9-Б класу Антоном Вікторовичем Потєряйко та заступником директора Ларисою Дмитрівною Єрохіною, Сергій Васильович Якименко, заступник голови районної ради, Галина Анатоліївна Прохоренко, депутат районної ради.

В фойє на 2 поверсі учнів зустрічала книжкова виставка «І слава їх встає, не вмерши». Про трагічні сторінки в історії нашого народу школярам розповіла директор районного історико-краєзнавчого музею Наталія Іванівна Коновал. Галина Анатоліївна Прохоренко розповіла про героя Крут, нашого земляка, чиїм іменем названа одна із вулиць міста – Нікіфора Авраменка. Його авторський вірш «Тобі мій краю дорогий» зачитала присутнім Анастасія Станченко. Звучали пісні та вірші присвячені цій трагічній сторінці нашої історії.

І хоч присутніх було небагато, все ж донести до юного покоління, що достойними нащадками Української повстанської армії є сьогоднішня молодь, яка вже має право називатися захисниками Вітчизни, бо брала активну участь у Революції гідності, допомагає і підтримує українську армію з початку війни з російськими загарбниками на сході України вдалося.
Сьогодні для молоді «Бій під Крутами» — це урок, який потрібно вивчити й запам'ятати, адже вже виповнилося рівно 100 років з того дня, коли вихованці Першої київської військової школи імені гетьмана Богдана Хмельницького, юнаки куреня Січових стрільців та рота гайдамаків стали на заваді більшовицькому наступу на Київ. Їхній подвиг вперше засвідчив, що в Україні з'явилися люди, для яких рідний край — понад усе!

30 хлопців, котрих катувала більшовицька армія, в помсті за свої величезні втрати, перед тим, як зустріти шквал пуль, смерть від руки ворога разом виконали славень, котрий згодом став нашим державним. «Ще не вмерла України ні слава, ні воля» і це саме завдяки їм, тим юним воїнам, наймолодшому з них було всього 16…

Не маємо права забути!

Організаційний відділ Верхньодніпровської районної ради
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор