www.verhn-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Четверг, 25 квітня 2019 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Верхньодніпровський район >> Новини
ЮНІ ДЖУРИ «ХАРАКТЕРНИКИ» ПРОЙШЛИ КОЗАЦЬКИМИ ШЛЯХАМИ
Версія для друку Написати листа
20 червня, за підтримки Юрія Берези, народного депутата України та Верхньодніпровської районної ради, школярі Верхньодніпровської СШ №1 пройшли, проїхали історичними козацькими шляхами.


Екскурсію, яку підготовив для учнів Віктор Екшов, історик-краєзнавець, екскурсовод, була захоплюючою та дуже пізнавальною. Молоді джури познайомились з сучасними козаками із козацького театру під Січчю. Побачили виступ козаків із розповіддю про традиції бойового мистецтва запорожців та демонстрацією техніки поєдинків. Відвідали історико-культурний комплекс «Запорозька Січ» та познайомились із життям, традиціями та побутом козаків-січовиків. Пройшли «Тарасовою тропою». Побували на "чорних скелях" у північній частині острова Хортиця де знаходиться ущелина, яку називають "Зміїна печера". Нібито саме тут до знищення Запорізької Січі жив український вогнедишний дракон, який після знищення козацької вольниці покинув запорізькі землі разом з козаками. На думку деяких вчених, саме з цими місцями пов'язана легенда про походження скіфів, описана давньогрецьким істориком Геродотом. Змієнога богиня, писав грек, змусила до співжиття з собою героя еллінів Геракла. Від їхнього союзу родилися три сина, молодший з яких зміг натягнути лук Геракла. Тому саме йому дісталися у спадок сучасні південноукраїнські землі. Звали силача Скіф. Прослухали розповідь екскурсовода про залюднення острова Хортиця протягом 18-20 століть.


Побували в Музеї зброї на лівому березі м. Запоріжжя, де зібрана чи не найбільша приватна колекція від прадавніх часів до сучасності. Проїхали дамбою ДНІПРОГЕСу й почули дуже багато цікавого про її будівництво, руйнування та відновлення, сьогоденні перспективи. Ознайомились з історією 700-го Запорізького дубу.

Також, побували на північній околиці Монастирського острова та почули розповідь екскурсовода про легендарний острів на Дніпрі.

Час пролинув дуже швидко. Діти отримали купу гарних емоцій та почули багато цікавого. Зробили масу знімків і гарно провели час.

Організаційний відділ Верхньодніпровської районної ради
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор