www.verhn-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Понеділок, 21 травня 2018 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Верхньодніпровський район >> Новини
День учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС
Версія для друку Написати листа
Сьогодні в Україні відзначають День учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, професійне свято людей, ремеслу яких не навчають ні в одному вузі світу.

Вранці, 14 грудня, у Верхньодніпровську біля пам’ятного знаку ліквідаторам наслідків аварії на Чорнобильській АЕС відбулося урочисте зібрання. Учасники ліквідації аварії на ЧАЕС з верхньодніпровщини, держслужбовці, пересічні громадяни прийшли на це місце, щоб віддати шану тим хто ціною свого життя врятував країну від атомної біди та привітати присутніх ліквідаторів з цим професійним святом.

Ті, хто вважають 14 грудня своїм святом, вже давно називають цей день Днем ліквідатора. Ще в 1986 р. учасники ліквідації зібралися разом, щоб відзначити свою першу перемогу. У 1994 р. громадські організації чорнобильців України звернулися з листом до керівників держави, у якому запропонували заснувати в календарі день учасників ліквідації чорнобильської катастрофи. Так цей день став професійним святом ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

З привітальним словом до ліквідаторів звернулись Ковальчук О.Б. голова райдержадміністрації, Якименко С.В. заступник голови районної ради, Калініченко Л.В. міський голова та Карлаш О.М., голова районної організації «Союз Чорнобиль України». Вони подякували ліквідаторам за їх самопожертву заради екологічного миру не тільки в Україні, а й в усій Європі. Побажали присутнім довголіття, здоров’я, родинного затишку та миру в Україні. За високий професіоналізм, самовідданість, мужність та героїзм, готовність до самопожертви заради захисту людства від руйнівного впливу екологічної катастрофи, виявленні під час ліквідації наслідків чорнобильської катастрофи та з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС спільною грамотою голови районної державної адміністрації та голови районної ради нагородили: Давидік Володимира Семеновича; Завгороднього Володимира Дмитровича; Коренчук Василя Івановича; Лебєдєва Ільдуса Галімізяновича; Міняк Володимира Васильовича; Сизенко Сергія Олександровича. За мужність і героїзм проявлені при ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, вагомий особистий внесок в розвиток чорнобильського руху та з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС міський голова нагородив грамотою Сьомку Сергія Григоровича.

Присутні поклали квіти до пам'ятника ліквідаторам та вшанували хвилиною мовчання пам'ять про тих, хто поклав своє життя, захистивши країну від радіаційної загрози.

Навіть сама природа вшанувала ліквідаторів тишею та гарним лапатим снігом, який білим покровом лягав на землю наче хотів зігріти і зберегти її жителів.

Наостанок, коли вже всі розійшлись, ліквідатори зібралися біля пам’ятного знаку, щоб пом’янути друзів та по спілкуватися про життя буття.

Організаційний відділ апарату Верхньодніпровської районної ради


Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор