www.verhn-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА П'ятниця, 22 червня 2018 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Верхньодніпровський район >> Новини
Пам’ятаймо загиблих! День визволення Верхньодніпровського району від нацистських окупантів.
Версія для друку Написати листа
Пам’ятаймо загиблих! День визволення Верхньодніпровського району від нацистських окупантів.

Кожного року, 23 жовтня громада Верхньодніпровщини збирається біля пам`яток ВВВ, щоб відзначити річницю визволення району від нацистських окупантів. Так було і цього річ. 21 жовтня, біля Монумента Слави м. Верхньодніпровська відбувся мітинг, присвячений 73-ій річниці визволення Верхньодніпровського району від фашистських загарбників.

В мітингу взяли участь почесні гості: ветеран війни Заплава Михайло Дим`янович, ветеран АТО, сержант 46-го окремого батальйону спецпідрозділу Сокіл Олекса, заступник голови райдержадміністрації Шуть В.В., заступник голови районної ради Якименко С.В., заступник міського голови Потеряхін О.Д., ветерани Великої Вітчизняної війни та праці, труженики тилу, представники трудових колективів підприємств, установ та організацій району, учні навчальних закладів, мешканці міста.Хвилюючим та щирим було звернення ветеранів війни. І хоч їх подвиг розділили роки, вони говорили майже однакові речі: війна страшна, війна не жаліє нікого, цінуймо мир і пам’ятаймо тих, хто поклав своє життя за рідну землю.

Під час виступів керівництво району провело паралель між тими буремними подіями в нашому краї у 1941-1943 роках з сучасними подіями на Сході країни, і наголосило, що подвиг наших воїнів-визволителів під час Великої Вітчизняної війни сьогодні спонукає на подвиги українських захисників і патріотів.

Так коли прочитала свого вірша Віра Кравцова, це сколихнуло серця, емоції, загострило патріотичний настрій та змінило атмосферу не тільки цього зібрання, але здається, що й усього міста. Слово за словом торкалися сердець присутніх, подекуди з’являлись сльози на очах. Тож, вшанування хвилиною мовчання та покладання квітів до Монументу Слави в пам’ять про загиблих воїнів у роки Великої Вітчизняної війни стали логічним завершенням мітингу, присвяченому 73-й річниці визволення Верхньодніпровського району від нацистських окупантів.

Історична довідка.


З 23 серпня 1941 року почався відлік чорних днів фашистської окупації району. Цілих 2 роки, 2 місяці і 2 дні верхньодніпровці жили в фашистській неволі. За час війни до лав Червоної Армії було мобілізовано 8748 верхньодніпровців, з них: 5656 чоловік поклали голови на полях битв на всіх фронтах тієї великої війни, 3864 юнаків та дівчат було вивезено в рабство до фашистської Німеччини, 327 мирних жителів міста Верхньодніпровська за час окупації було розстріляно. Близько 15,5 тисячі загиблих воїнів-визволителів лежить в нашій Верхньодніпровській землі.

Організаційний відділ Верхньодніпровської районної ради
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор