www.verhn-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Четверг, 28 травня 2020 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Верхньодніпровський район >> Новини
Пропозиція від районного депутата Сергія Якименко щодо створення Будинку для літніх людей в районі.
Версія для друку Написати листа
Є ПРОПОЗИЦІЯ: ШУКАЮ ОДНОДУМЦІВ

Сьогодні шанування старшого покоління, на превеликий жаль, не є популярним чи модним і це одна з головних проблем сучасної України. Шанування старості в своїй основі має повагу та уважність до людини, її потреб, віку та того факту, що завдячуючи їй ми маємо наше сьогодення.

Та нещодавно, разом із районними депутатами О.Остряковою, Т.Корнієнко, мером Верхньодніпровська, Л.Калініченком, я побував по запрошенню Еврейської громади Дніпра в Будинку для людей похилого віку "Бейт Барух". Так називається ця установа, в якій все, починаючи з назви, пронизане турботою про літніх людей: як би не образити! Навіть словом ...

Те, що ми побачили нас вразило до глибини душі. Переступивши поріг, я був вражений: ця установа зовсім не схожа на звичний український Будинок пристарілих - це Будинок турботи і милосердя в кращих європейських традиціях. Будинок утримує єврейська громада Дніпра. Кожен вестибюль і зал дихають затишком і красою. У холах пенсіонери вечорами збираються поспілкуватися, зайнятися рукоділлям. Тут активно працюють численні гуртки, є свій хор, бібліотека. Духовними потребами опікується місцева синагога з власним рабином. Харчування для жителів триразове, асортименту страв позаздрили б і ресторани. Практично кожного тижня в Будинку - свято. Вечори організовують і самі проживаючі, і гості з єврейської громади. Дуже часто до людей похилого віку в гості приїжджають діти. Палати двомісні. В кожному номері - телевізор, телефон, прекрасний санвузол готельного типу. Старша медсестра показала нам шикарний тренажерний зал, фітнес-клуб. Особливі умови створені тут і для людей, які потребують медичної реабілітації. Навіть на другий поверх людей доставляє ліфт. Всі, хто відчувають проблеми з ногами і хребтом забезпечені сучасними інвалідними колясками. А в окремих, обладнаних усім необхідним палатах проводиться реабілітація після переломів шийки стегна, інших важких травм.
Побачивши все це на власні очі, ми переконалися, що в цьому будинку - тепло, затишно, комфортно кожному тутешньому мешканцю. І така туга мене взяла, так прикро стало на душі, що ми, українці, забули цінності наших пращурів – поважай старість! Вікова мудрість вчить,"що посієш, то і пожнеш". І тому наше сьогоднішнє ставлення до старшого покоління готує нашу старість. Якщо ми шануємо старість, наші діти будуть шанувати нас. І не треба потім на когось нарікати, бо тільки шанування народжує шану і повагу.

Побачивши модель функціонування закладу для людей похилого віку (тільки так працівники називають свій заклад, а не дім пристарілих) в мене виникло бажання впровадити цей досвід у нас в районі. Піклувальна рада закладу погодилася надати тим хто захоче створити подібний заклад у районі всю необхідну інформацію щодо створення закладу, юридичну і консультативну підтримку.

Тож, сьогодні я звертаюсь до небайдужих людей нашого району, які мають свої думки з цього приводу, чи бажання підтримати цей робочий проект не заради політики, піару або вигоди, а заради майбутнього, прошу Вас звертатись зі своїми пропозиціями і думками особисто до мене, депутата районної ради Якименка С.В., або за телефоном 067-633-78-79.


Вірю, зрештою, все повинно змінитись. Повага і шана повинні повернутись в наші родини, на нашу землю, бо без цього ми ніколи не будемо гідними свого краю, своїх пращурів, величного майбутнього.


З повагою Сергій Якименко, депутат районної ради.
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор