Верхньодніпровський район
www.verhn-rn.dp.gov.ua


У Юр’ївському районі вже дві об’єднані громади взяли на себе відповідальність втілювати якісні управлінські рішення, а разом з тим – створювати свій унікальний образ, впроваджувати конкурентоспроможні проекти, розроблювати нові стратегії, започатковувати партнерські стосунки. Про перемоги реформи децентралізації йшлося на Раді регіонального розвитку.

«Реформа децентралізації призвела до тектонічних змін у місцевому самоврядуванні. Долучився до широкомасштабної реформи і Юр’ївський район. Для об’єднання громад держава створила всі необхідні умови. Люди зрозуміли: місцева влада – це вони самі. І їм, а не комусь іншому, вирішувати, куди і як витрачати бюджет, їм створювати добробут у власному селі. На своїй території реалізували понад півсотні інфраструктурних проектів, які покликані забезпечити якісне й комфортне життя мешканців. На цьому не зупиняємося – попереду ще багато роботи. Реалізація ідей змінює громади», – зазначила в.о. голови Юр’ївської РДА Неля Скляр.
У Варварівській ОТГ, після об’єднання, передусім взялися за термомодернізацію шкіл і дитсадків – втрати на енергоносії зменшилися на 15%. Потім навчальні заклади почали облаштовувати інтерактивними дошками.
Ще один напрямок – благоустрій території. Наразі всі населені пункти громади стовідсотково з вуличним освітленням. Застосовуються виключно LED-технології, що дозволяє заощаджувати бюджетні кошти.
У Вербуватівці реконструювали двоповерховий будинок на 12 сімей. Ключі від омріяних квартир отримали медики, вчителі, вихователі. У такий спосіб мотивують молодих спеціалістів залишатися й працювати в сільській місцевості.
Аби забезпечити селян якісною питною водою, у Вербському збудували водовід.
Про успіхи децентралізації не з чуток знають і в Юр’ївській ОТГ. Зокрема, у центрі громади завершили перший етап реконструкції парку, оновили покрівлю Преображенського НВК, відремонтували будівлю та дах Чернявщинської амбулаторії.
Ще один здобуток – новий стадіон у Юр’ївці. Спортоб’єкт облаштували обласним коштом буквально за рік. Для занять спортом – два футбольні поля, бігові доріжки, баскетбольний і волейбольний майданчики, воркаут-зона. Новий стадіон – майданчик для уроків фізкультури учнів Юр’ївської школи та тренувань вихованців місцевої ДЮСШ. Тут же проходитимуть змагання різних рівнів.
Вперше за три десятиліття в Юр'ївці капітально відремонтували районний Будинок культури. Оновили все: від даху до глядацької зали.
Юр’ївську опорну школу відремонтували уперше за півстоліття. Фасад утеплили та пофарбували у яскраві кольори. Замінили покрівлю, установили енергозберігаючі вікна, змонтували нові комунікації та систему опалення. Зсередини – новий інтер’єр, сучасні меблі та інтерактивні комплекси.У Вербуватівці реконструювали будинок під соціальне житло.Звели сучасний стадіон у Юр'ївці.Оновлений Будинок культури в центрі Юр'ївської громади.


Не впізнати Юр'ївську опорну школу.