www.verhn-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Неділя, 22 квітня 2018 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Верхньодніпровський район >> Новини
Святкові дні присвячені Дню козацтва та Захисникам України у Верхньоднпровській районній бібліотеці.
Версія для друку Написати листа
З метою поглиблення знань молоді про роль українського козацтва в історії України, формування інтересу у молоді до вітчизняної історії та культури 10 - 12 жовтня центральна районна бібліотека спільно з районним будинком культури, районним історико-краєзнавчим музеєм, дитячою музичною школою провела для учнів старших класів міста Верхньодніпровська літературно-музичне свято «Україно! Ти з давніх віків непокірна була, свободу свою боронила невпинно».

Для кожної групи учнів свято розпочиналося козацьким маршем у виконанні дипломанта VI Міжнародного конкурсу «Зірки XXIстоліття» Влада Гусарова (труба).

Про козаччину, як найславетнішу сторінку історії України, пам’ять про яку живе вічно в серцях українців розповідала ведуча, провідний бібліотекар В. Янченко.

Зануритись в атмосферу майже п’ятисотлітньої давнини школярам сприяли експонати з історико-краєзнавчого музею – це козацький човен «чайка», гарматні ядра, шабля, гетьманська булава та цікава розповідь директора музею Н. Коновал, про козацтво на верхньодніпровщині, про Запорізьку Січ, про характерників та видатних козацьких ватажків.
Старшокласники приймали участь в цікавій пізнавальній козацькій вікторині, яка доповнювалась відеороликами та показали гарну підготовку з давньої історії України.
В ці дні вони поверталися пам’яттю і серцем до грізних і незабутніх сторінок минулого та сьогодення, щоб ще раз осягнути, кому вони зобов’язані можливістю жити сьогодні.
Про героїв нашого часу розповідав Голова cпілки ветеранів АТО Придніпровського регіону України І. Овчаренко. Молодь, затамувавши подих, слухала розповідь про сучасну війну, яка ніби далека, але й зовсім поряд водночас. Ця війна «дивилася» на них з численних фото-слайдів, зроблених автором на Сход країни та осколків від снарядів, привезених з АТО.

Доповнювали захід хвилюючі патріотичні вірщі місцевої поетеси Віри Кравцової та пісні у виконанні викладача та вихованців музичної школи А. А. Леник , Іллі Гречко, Олексія Літерова, Дмитра Бачило.
В читальному залі та на абонементі демонструвалися фото- та книжкова виставки «Вони боронять рідну землю: запам’ятай героїв імена»(на фото - наші земляки в зоні АТО) та «Лицарі відваги – від козаків до наших днів».
Діти, ніби подорослішали за ці години, адже заходи відкрили їм ще одну сторінку історичного минулого і трагічного сьогодення українського народу.
Організаційний відділ Верхньодніпровської районної ради за матеріалами провідних бібліотекарів ЦРБ В.Янченко та А.Романюхи.

Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор