www.verhn-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Четверг, 25 квітня 2019 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Верхньодніпровський район >> Новини
ВЕРХНЬОДНІПРОВЩИНА ПРЕЗЕНТУВАЛА СЕБЕ НА «КОЗАК ФЕСТІ 2017»
Версія для друку Написати листа
На Дніпропетровщині пройшов етнічний фестиваль «Kozak Fest 2017». Запальне українське свято відгуляли у Жовтоолександрiвцi П'ятихатського району, що на Дніпропетровщині. Наш район був представлений гарним, подвір’ям в українському стилі під назвою «Садиба Головенків Верхньодніпровського повіту», яке зібрало під своїм наметом колективи Бородаївської, Ганнівської, Мишуринрізької, Верхньодніпровської, Верховцевської, Новомиколаївської та інших громад району.


На вході до садиби гостей зустрічали музики під керівництвом В.П.Прищепи, що грали на баяні, скляних пляшках, бубоні та хатньому начинні (пральній дошці, скалці, сковороді, ложках). Кумоньки Солоха та Явдоха з козаком Бородаєм зазивали на подвір’я Головенків, де молодий господар Артем Кравченко, голова Верхньодніпровської районної ради, разом з головами Мишуринрізької та Ганнівської територіальних громад приймали шановних гостей. А гостей було чимало. Презентації району оглядали народні депутати України:ідейний натхненник і засновник фестивалю «Kozak Fest 2017», командир полку Дніпро-1 — Юрій Береза; голова фракції "Народний фронт" Максим Бурбака та депутат Андрій Тетерук; обласний депутат Гілал Міргасан Огли Ісаєв та багато інших.


Гарною піснею та патріотичним виступом вітали гостей колектив «Перлина» із Бородаївки та рой «Характерники» із Верхньодніпровської СЗШ №1. Виступ юних козаків дуже розчулив гостей, адже вони нагадати присутнім, що сьогоденне свято стало можливим завдяки героїчним вчинкам сучасних українських козаків, що боронять межі нашої неньки України.

Смачними та різноманітними стравами, під веселу та запальну українську пісню у виконанні колективів Ганнівської та Мишуринрізької громад, гостей пригощали „батько й мати“ Головенків — Любов Василівна Яківець та Юрій Олександрович Сидоренко.
Протягом трьох днів у балці Княжі Байраки проходили різноманітні виставки, ярмарок, спортивні змагання, козацькі ігри, майстер-класи, історична реконструкція переможного бою козацького війська під проводом Богдана Хмельницького з військом Речі Посполитої, дитячі забави, гонка кантрі-крос «Міцний козак», змагання між силачами, шотландські гірські ігри, виступи парашутистів та концерти за участі провідних українських виконавців: «Бумбокс», «ТОК», «Гражданин Топинамбур», «От Вінта», «С.К.А.Й.», «Mad Heads XL», «Kozak System», «Epolets» « НАОНІ оркестр» і «Тартак».
Вперше в історії Kozak Fest відбувся конкурс МУЗИЧНИЙ ҐЕРЦЬ із призовим фондом в 50 000 гривень. Верхньодніпровський район представляли: рок-група «ДТ-75» м.Верхньодніпровськ, колектив «Перлина» із Бородаївки та виконавиця Елизавета Буря із м.Верховцево. Оцінювали конкурсні виступи представники гуртів «С.К.А.Й.», «Кozak System» та засновник фестивалю «Kozak Fest» - Юрій Береза. Переможцями конкурсу стали гурти з міст Кам’янського, Кривого Рогу, Дніпро, але приз глядацьких симпатій присудили нашій землячці – Лізі Бурі з Верховцево. Тож, вітаємо Лізу з перемогою та чекаємо на нову зустріч уже в 2018 році на великій сцені КозакФесту!
Час пролинув дуже швидко. Вже в наступному році фестиваль можна буде назвати традиційним! Найкраще попереду!


Примітка: Саме тут, в урочищі Княжі Байраки, 16 травня 1648 року відбувся переможний бій козацького війська разом з татарськими союзниками під проводом Богдана Хмельницького з військом Речі Посполитої за визволення з-під колоніального гніту. Легендарна подія увійшла до історії як «битва під Жовтими Водами». Однак, завершальний етап відбувся в урочищі Княжі Байраки. Аби нагадати мешканцям Дніпропетровщини про героїчну історію краю, зробити Княжі Байраки туристичною точкою на мапі України, привернути до регіону інвесторів та врешті створити нову традицію й започаткували KOZAKFEST.
Організаційний відділ Верхньодніпровської районної ради
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор