www.verhn-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Понеділок, 21 травня 2018 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Верхньодніпровський район >> Новини
Православні і греко-католики Верхньодніпровська святкують Водохрещу.
Версія для друку Написати листа
19 січня – останнє з трьох великих християнських свят різдвяного циклу – Водохреща. Православні й греко-католицькі християни відзначали його саме сьогодні.

День розпочався із святкових літургій по Храмам, а потім віруючі ходою вирушили до річки де заздалегідь були підготовлені хрест із льоду та ополонки для освячення води та купання. Після того, як отці Дмитро, Ігор та Володимир освятили воду в ополонці, триразово занурюючи хрест, запаливши вогонь і читаючи молитву, бажаючі занурювались у воду з головою три рази, хрестячись і промовляючи молитву.

Навіть не глибоко віруючі люди, що просто вважають корисним для здоров'я занурення в крижану воду під час зимової холоднечі, занурювалися в неї до освячення і після, стверджуючи, що після купання відчувають великий прилив позитиву та хороших емоцій.

На Водохрещу зібралося чимало народу. Цього річ знаменною стала спільна молитва освячення води православним і католицьким священиками. Це гарне свідчення єдності вірян, адже «Один Господь, одна віра, одне хрещення, один Бог і Отець усіх, що Він над усіма, і через усіх, і в усіх…» (див. Послання апостола Павла до ефесян 4: 5–6).

P.S. Сьогоднішнє свято ще називають Йорданом (від назви ріки Йордан у Палестині) – народна назва християнського обряду освячення води. Його здійснюють на згадку про хрещення Ісуса Христа в Йордані, описане у Євангеліях.

Свято має й іншу назву – Богоявлення, – яка походить від того, що, згідно з біблейськими оповіданнями, під час хрещення Ісуса на нього зійшов із небес Святий дух у вигляді голуба, і голос із неба сказав: «Це Син мій улюблений, що його я вподобав!»

Організаційний відділ Верхньодніпровської районної радиВерсія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор