Верхньодніпровський район
www.verhn-rn.dp.gov.ua


Затишна ресурсна кімната, цікава зала лікувальної фізкультури – із «живою» підлогою та безліччю яскравих спортивних знарядь. У навчальному класі – багато поличок із книжками та інтерактивна дошка. У Магдалинівському районі облаштували сучасний інклюзивно-ресурсний центр. Ще один осередок для розвитку особливої малечі створила Дніпропетровська облдержадміністрація. Про це повідомив очільник регіону Валентин Резніченко.

«Зробити якісну освіту доступною для всіх дітей – таке завдання Президента України Петра Порошенка. Широкі можливості для дітей з особливими освітніми потребами відкриває інклюзія. В різних куточках області облаштовуємо сучасні інклюзивно-ресурсні центри. Там – все для всебічного розвитку таких дітлахів», – зазначив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.

Інклюзивно-ресурсний центр облаштували у реконструйованій частині Магдалинівської школи. Там – навчальна та ресурсна кімнати, зала лікувальної фізкультури. Кабінети психолога, логопеда, дефектолога. Всюди – багато іграшок, розвиваючих ігор. Зручні меблі і книжки. Інтерактивні дошки і комп’ютери.

У залі лікувальної фізкультури – шведська стінка, реабілітаційні бруси та яскраві мати. «Родзинка» – інтерактивна підлога. Спостерігаючи за картинкою, що рухається, та торкаючись неї, дітлахи розвивають логіку, навчаються рахувати, концентрувати увагу. А ще на «живій» підлозі вихователі можуть проводити різні інтелектуальні ігри – з математики, мови, музики та малювання.

«Моїй доньці важко зосередитися на чомусь. Хочеться, щоб вона була більш зібраною, – поділилася мешканка Магдалинівки Олена Біліченко. – Добре, що тут створені такі чудові умови для дітей. Даринці найбільше подобається «грати» у футбол на «живій» підлозі».

Серед вихованців нового центру – діти з дефектами мовлення. Раніше з ними працював шкільний логопед.

«Раніше умов для занять практично не було. Цей центр – просто казка! Все новеньке, блищить, безліч розвиваючих ігор. Ми дуже задоволені. І дітям цікавіше стало займатися», – розповіла мешканка Магдалинівки Юлія Торяник.

«Тут так красиво! Класи, хоч і маленькі, але гарні», – сказав учень 2-го класу Святослав Торяник.

В ресурсній кімнаті дітлахи можуть набути побутових навичок. Тут є великий круглий стіл, за яким психолог проводить заняття з малечею. Фахівець допомагає хлопчикам і дівчаткам спілкуватися один із одним та виражати власні емоції.

«Тепер дітлахам із особливими потребами не треба їхати до Дніпра. Всі умови для їхнього розвитку – тут, у нашому чудовому новоствореному центрі», – розповіла директор Вікторія Губіна.

Із малечею працюють дефектолог, психолог, вихователь-реабілітолог. Наразі триває набір інших фахівців.

«Дуже важливо, щоб діти могли отримувати допомогу кваліфікованих фахівців саме за місцем проживання. І щоб заняття проходили у сучасних, комфортних умовах», – сказав радник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Юрій Голик.

«Облаштування інклюзивно-ресурсного центру – визначна подія для всього Магдалинівського району», – розповів народний депутат України Вадим Нестеренко.

Сучасний інклюзивно-ресурсний центр створили завдяки соціальній програмі Марини Порошенко «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації».

Триває набір вихованців. Загалом центр розрахований на 80 дітей з особливими освітніми потребами.На базі Магдалинівської опорної школі створили інклюзивно-ресурсний центрЙого облаштувала для особливої малечі ДніпроОДА«Дуже важливо, щоб діти могли отримувати допомогу кваліфікованих фахівців саме за місцем проживання», – радник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Юрій ГоликВ ресурсній кімнаті –....сучасне обладнанняКомп’ютер,....дошка«Цей центр – просто казка! Ми дуже задоволені», – Юлія ТоряникВ залі лікувальної фізкультури –....реабілітаційні бруси,....шведська стінка,....яскраві матиГоловна «родзинка» – жива підлогаВ навчальній кімнаті –....безліч книжок,....зручні меблі,....розвиваючі ігри,....інтерактивна дошкаВсе – для розвитку малечі«Тут так красиво!», – Святослав ТоряникУ центрі – кабінети психолога,....дефектологаВсюди – книжки,....дидактичні матеріали,....іграшкиУ кабінетах – нові меблі....та обладнанняОкремо – кабінет логопеда зі спеціальним дзеркаломДля особливої малечі – зручна та комфортна вбиральня«Всі умови для розвитку дітлахів із особливими потребами – у нашому чудовому новоствореному центрі», – Вікторія ГубінаЦентр розрахований на 80 дітей з особливими освітніми потребамиFile Attachment Icon
ATTZ2S3Q.JPG