Верхньодніпровський район
www.verhn-rn.dp.gov.ua


29 серпня у сесійній залі районної ради відбулася XIV сесія Верхньодніпровської районної ради VII скликання.

Вже третій рік поспіль, 29 серпня, відзначається річниця трагедії Іловайського котла в Донецькій області. На початку сесії хвилиною мовчання депутати і присутні в залі громадськість, бійці АТО, представники державних установ, голови територіальних громад району вшанували пам’ять загиблих українських воїнів під Іловайськом. За офіційними даними під час боїв за Іловайськ загинули 366 українських військових, зникли безвісти - 158, поранені - 429, полонені - 128.


Після Гімну України депутати на порядку денному розглянули 19 питань. Нажаль присутність депутатів на сесії була низькою. Із 34 обраних депутатів були присутні всього 22.На початку сесії депутати заслухали звернення Верховної Ради України до органів місцевого самоврядування щодо визнання Російської Федерації державою – агресором зачитане Сергієм Васильовичем Якименко, заступником голови районної ради. У підтримку звернення від громадськості виступив Андрій Чечель, ветеран АТО, який не зі слів знає, що дійсно відбувається на Сході країни і хто там воює з Україною. Дане питання депутатами було винесено на голосування. Всі фракції із присутніх підтримали дане звернення Верховної Ради, окрім «Опозиційного блоку». Після трьох років війни три депутати опоблоку, які були присутні в залі, не підтримали пропозицію Верховної Ради визнати Російську Федерацію державою – агресором. Прикро! Результати поіменного голосування дивіться за посиланням: http://www.verhn-rn.dp.gov.ua/OBLADM/vdnepr_rda.nsf//%20A57ED39423DA8150C2257424002D84E8/CEE1D68FCB5D749EC225818B003FA556


Питання, які розглядалися на сесії: про внесення змін до рішень районної ради «Про районний бюджет на 2017 рік»; внесення змін до Програм з: освіти Верхньодніпровщини; розвитку місцевого самоврядування; соціального захисту населення; створення і використання матеріальних резервів для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків у районі; здоров’я населення Верхньодніпровського району; щодо надання фінансової підтримки комунальним підприємствам, що належать до спільної власності територіальних громад; комплексної екологічної програми району; фінансового забезпечення компенсаційних виплат за перевезення пільгових категорій населення автомобільним транспортом та оплату послуг зв’язку (яка є тільки у нашому районі в області); підтримки діяльності Верхньодніпровського відділу Жовтоводівської місцевої прокуратури; підтримки вищої освіти у Верхньодніпровському районі (допомога місцевої влади аграрному коледжу); а також три питання про ліквідацію юридичних осіб: Широківської неповної середньої загальноосвітньої школи, Мишуринрізької неповної середньої загальноосвітньої школи, Заполичанської неповної середньої загальноосвітньої школи. Ці школи були закриті ще в 2007 році, але й по цей час вважалися юридичними особами.

Більш складним був розгляд 13 питання щодо затвердження розпоряджень голови районної ради, прийнятих у міжсесійний період. Депутати запропонували розділити це питання на два, але не отримали підтримки через голосування. Після деяких дебатів це питання залишили відкритим до слідуючої сесії.

Організаційний відділ Верхньодніпровської районної ради