www.verhn-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Неділя, 24 червня 2018 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Верхньодніпровський район >> Новини
Верхньодніпровщина: з 9.01.2017 по 13.03.2017 розпочинається обласний літературний конкурс ім. Миколи Невидайла
Версія для друку Написати листа
О Г О Л О Ш Е Н Н Я
щодо проведення обласного літературного конкурсу
ім. Миколи Невидайла з 9.01.2017 по 13.03.2017Микола Гаврилович Невидайло (14.05. 1923 – 04.06.2012р.р.) відомий український романіст, повістяр і новеліст, публіцист, член Національної спілки письменників України, лауреат літературних премій ім. Валер'яна Підмогильного та ім. Олеся Гончара.
Його мала батьківщина село Боровківка (хутір Іванівка) поблизу Верхівцевого Верхньодніпровського району. В 1941 році закінчив 10 класів Верхівцевської середньої школи.
За радянського часу художня проза та публіцистика М. Невидайла не друкувались, оскільки в своїх творах він зачіпав дражливі для влади теми: голодомор, тоталітаризм, національне буття.
До того ж учасник ОУН, багатолітній політв’язень ГУЛАГу та фашистських концтаборів, борець за волю України й право народу обирати власний шлях.
Сьогодні особливий інтерес до спадщини М. Невидайла спричинений його чотирикнижжям ("Приносини часів смутенних", "Динозаври", "Нариси з історії України – від прадавніх літ до сучасності. Буквар патріота України. Публіцистика", "Людина людині – вовк!", яке впорядкував його син Мирослав.
На четвертій сторінці обкладинки заключної четвертої книги "Людина людині – вовк!" уміщено слова, що їх можна з упевненістю вважати тематичним осереддям усієї спадщини митця:
"В пам'ять про всіх, хто пломенів незгасною любов'ю до Бога, до України в часи радянського геноциду проти нашого народу".

Тож в пам'ять про визначного письменника України, нашого земляка, творчість якого схвально оцінювали багато письменників: члени Національної спілки письменників України Георгій Люлько, Олександра Скора, Фідель Сухоніс, Микола Негода, а також секретар НСПУ
С.Д Пантюк, голови Національної спілки письменників України в різні часи: В.Ф.Баранов і Ю.М. Мушкетик – лауреат премії ім. Т Шевченка, і з метою подальшого розвитку патріотичного літературного процесу на Придніпров'ї Верхньодніпровська районна рада, Верхньодніпровська районна державна адміністрація, Дніпропетровська обласна організація спілки письменників України започатковують обласний патріотичний літературний конкурс ім. Миколи Невидайла.

Прийом матеріалів на конкурс розпочинається з 09 січня 2017 року. Останній термін прийому творів на розгляд – 13 березня 2017 року.

Перший етап конкурсу – (журі у відкритому режимі відбирає по п’ять кращих творів в обох номінаціях – до 20 квітня 2017р. та по два кращих твори серед молодих авторів віком до 25 років.
Другий етап конкурсу (журі таємним голосуванням визначає перше, друге й третє місця в обох номінаціях), а також переможця серед молодих авторів віком до 25 років – до 27 квітня 2017 року.
12 травня 2017 року в приміщенні Верхньодніпровського районного Будинку культури відбудеться вручення нагород переможцям.
До участі в конкурсі запрошуються автори віком від 14 років (школярі, студенти, письменники, наукові працівники) – мешканці Дніпропетровщини.
Приймаються прозові твори (оповідання, новела, есе) українською мовою в двох номінаціях:

Перша номінація – оповідання, що висвітлюють життя українців та їхню боротьбу за волю України від козацької доби й до сьогодення.
Друга номінація – статті про творчість і життєвий шлях письменника й борця за свободу України – Миколи Гавриловича Невидайла та історичні розвідки про рідний край (допускаються у віршованій формі).
Роздруківка – шрифт – 12. Мінімальний об’єм – п’ять тисяч знаків. Максимальний об’єм – п'ятнадцять тисяч знаків.
В першу чергу будуть братися до уваги твори надіслані в електронному варіанті (флешка, диск) з доданою роздруківкою та особистим підписом.
До творів необхідно додати фото автора, біографію – стисло, а також зворотну адресу. Матеріали на конкурс направляти до музею "Літературне Верхньодніпров'я" при Верхньодніпровській центральній районній бібліотеці за адресою 51600, площа ім. Поля, буд. №1, м.Верхньодніпровськ Дніпропетровської області. Електронна адреса: vdnlib@rambler.ru з поміткою на конкурс.

Організатори та спонсори конкурсу встановили наступні нагороди:
Перша номінація – 1-е місце – грошова премія в сумі 2000 грн. та Диплом,
2-е місце – грошова премія в сумі 1000 грн. та Диплом
3- місце – грошова премія в сумі 500 грн. та Диплом
Заохочувальна премія для молодих авторів віком до 25 років – 500 грн. та Диплом

Друга номінація – 1-е місце – грошова премія в сумі 2000 грн. та Диплом
2-е місце – грошова премія в сумі 1000 грн. та Диплом
3-е місце – грошова премія в сумі 500 грн. та Диплом
Заохочувальна премія для молодих авторів віком до 25 років – 500 грн. та Диплом.
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор