Верхньодніпровський район
www.verhn-rn.dp.gov.ua


Конструювання самохідних «розумних» машин та тривимірне моделювання. Такі випробування – для учасників обласного етапу Міжнародних змагань «Робототрафік 2019». На Дніпропетровщині вони проводяться вперше. Про це повідомив очільник регіону Валентин Резніченко.

«Діти Дніпропетровщини повинні мати доступ до якісної та сучасної освіти. На цьому наголошує і Президент України Петро Порошенко. 2018-го в області створили 7 сучасних шкіл робототехніки. В них – все необхідне інженерне обладнання. Завдяки цьому учні долучилися до Міжнародних змагань з робототрафіку. Це гарна можливість здобути новий досвід та випробувати власні сили», – розповів голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.

До обласного етапу змагань долучилися майже 80 учнів шкіл та ліцеїв Дніпропетровщини – з Дніпра, Кам’янського, Марганця, Нікополя, Покрову, Павлограду, Жовтих Вод та Першотравенська.

«Учасники отримують бали в особистому та командному заліках. Для змагань кожен сконструював власну «розумну» машину. Вона повинна відповідати певним вимогам і виконувати різні задачі – проїжджати по рівній лінії, зупинятись на «червоний» сигнал світлофора», - зазначила директор обласного центру науково-технічної творчості та інформаційних технологій учнівської молоді Людмила Волкова.

Перевірили якість конструювання і практичне використання приладу.

«Моя машина складається з чотирьох двигунів та коліс. Є датчик руху – він вимірює відстань спереду. Є три датчики лінії, всередині - плата Ардеїно – це мозок проекту, який обробляє дані з датчиків», - розповів учень Першотравенської школи Сергій Курієнко.

Змагання – у шести категоріях – рух машини з дотриманням ПДР, рух з максимальною швидкістю, тестування з правил дорожнього руху, презентація проектів з 3D-моделювання та технічного конструювання пристроїв.

«Вже два роки займаюся системами автоматизації руху. Це дуже перспективно зараз. У майбутньому провідні підприємці роботизують свої склади та магазини. Прагну розвиватися у цій сфері», – сказав учень 11 класу Ліцею інформаційних технологій Михайло Фурсин.

Шість переможців обласного етапу представлять Дніпропетровщину на Всеукраїнському рівні, де зможуть поборотися за участь у Міжнародних змаганнях.

«Школи робототехніки на Дніпропетровщині створювали за прообразом наших шкіл та нашої філософії викладання. Це великі можливості для тутешніх учнів. Діти із 7 років вчаться працювати з понад 200 різними датчиками і платами для створення «розумних» систем. Такі заняття надпопулярні і що головне, безкоштовні. В Київській області урок з робототехніки коштує близько трьохсот гривень за годину», – сказав викладач Броварської школи робототехніки Дмитро Корнієнко.

Школи робототехніки працюють у Жовтих Водах, Дніпрі, Кам’янському, Покрові та інших містах Дніпропетровщини.У Дніпрі відбулися перші обласні змагання з робототрафікуДо них долучилися майже 80 учнів шкіл та ліцеїв ДніпропетровщиниМихайло Фурсин: «Вже два роки займаюся системами автоматизації руху. Це дуже перспективно зараз»Змагання – у шести категоріяхЛюдмила Волкова: «Учасники отримують бали в особистому та командному заліках. Для змагань кожен сконструював власну «розумну» машину. Вона повинна виконувати різні задачі – проїжджати по рівній лінії, зупинятись на «червоний» сигнал світлофора»Перевірили якість конструювання і практичне використання приладуСергій Курієнко: «Моя машина складається з чотирьох двигунів та коліс. Є датчик руху – він вимірює відстань спереду»Шість переможців обласного етапу представлять Дніпропетровщину на Всеукраїнському рівніДмитро Корнієнко: «Школи робототехніки Дніпропетровщини - це великі можливості для тутешніх учнів. Діти із 7 років вчаться працювати з понад 200 різними датчиками і платами для створення «розумних» систем. Такі заняття надпопулярні і що головне, безкоштовні»Школи робототехніки працюють у Жовтих Водах, Дніпрі, Кам’янському, Покрові та інших містах ДніпропетровщиниFile Attachment Icon
ава.JPG