www.verhn-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА П'ятниця, 22 червня 2018 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Верхньодніпровський район >> Новини
Верхньодніпровський район: Завжди пам'ятаємо!
Версія для друку Написати листа
Славетна Пушкарівка… Героїчний Придніпровський плацдарм. Місце, яке увійшло в історію другої світової війни, місце звідки почалося форсування Дніпра. Одна смертельно небезпечна доля невідомою ниттю поєднала в боях за Дніпро, за звільнення рідної Вітчизни, вже загартованих вояків і зовсім необстріляних хлопців, чоловіків – наших співвітчизників.

Кожного року делегація Зачепилівського району Харківської області відвідує славетну землю Пушкарівки. І ось 16 вересня в черговий раз зачепиляни приїхали щоб вклонитися подвигу наших дорогих співвітчизників, щоб вшанувати пам'ять своїх земляків. В Пушкарівській Братській могилі поховано 1970 зачепилян. До Братської могили вклонитися тим, хто не вийшов з запеклого бою прийшли жителі села, учні Пушкарівської школи.
З ініціативи Зачепилівської делегації та підтримки Пушкарівської громади відбулося пам’ятне зібрання. Зачепилівська громада приїхали у сладі голови Зачепилівського району, воїнів Афганців, ветеранів війни, що вижили на цій переправі, але поховали своїх побратимів у Пушкарівці, рідні загиблих, школярі, молодь. Гості співали, читали вірші, показали театралізоване дійство, що на миті повернуло присутніх у ті далекі часи, коли на цьому місті гриміли гармати та гинули наші герої.
Пушкарівчани передали зачепилівцям, освячену Отцем Сергієм – настоятелем Пушкарівського Храму ікони всіх скорбящих Радостей, землю з місця поховання їх загиблих співвітчизників, щоб поєднати землю, де вони склали голови і де народилися. Ці кисети, що нагадують солдатські, із землею, окропленою кров’ю, будуть передані до кожної сільської ради для покладання на Братські могили полеглих бійців в День визволення Зачепилівського району від фашистських загарбників. І сьогодні, в цей вересневий мирний день ми говоримо:
- Дай,Боже, нам людям розуму і мудрості, щоб не лунали вибухи снарядів, не гинули в горнилах війни наші батьки, сини, брати. Давайте жити у злагоді і мирі заради дітей, заради нашого майбутнього.
Директор Пушкарівського Будинку Культури І.О.Перетятько.
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор