www.verhn-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Понеділок, 21 травня 2018 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Верхньодніпровський район >> Новини
Публічний звіт голови Верхньодніпровської райдержадміністрації про результати роботи за 2016 рік
Версія для друку Написати листа

ПУБЛІЧНИЙ ЗВІТ
голови Верхньодніпровської райдержадміністрації про результати роботи за 2016 рік

У звітному періоді діяльність районної державної адміністрації була спрямована на забезпечення збалансованого економічного і соціального розвитку території району, ефективне використання природних, трудових і фінансових ресурсів.
Завдяки спільним зусиллям структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних громад, виконавчої влади, громадськості вдалося виконати заходи з формування та наповнення бюджету району, впровадження енергозберігаючих технологій в закладах охорони здоров’я, освіти, культури, вирішення ключових соціальних проблем територіальних громад.
Організаційно-кадрові питання

Районна державна адміністрація в межах своїх повноважень і повноважень, делегованих районною радою забезпечувала у звітному періоді виконання положень Конституції України, законів України, указів і розпоряджень Президента України, постанов Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, розпоряджень голови обласної державної адміністрації, рішень обласної ради, власних розпорядчих документів.

Відповідно до планів роботи райдержадміністрації у 2016 році відбулося 12 засідань колегії райдержадміністрації за участю керівників відділів та управлінь райдержадміністрації, районних служб, організацій, сільських, селищних голів, на яких розглянуто 36 питань, з них 7 – в порядку контролю. За підсумками розгляду прийнято до виконання 36 розпоряджень голови райдержадміністрації.

Протягом 2016 року в райдержадміністрації опрацьовано – 9388 документів, з них: вхідна кореспонденція – 5400 документів, вихідна – 3988. Забезпечено опрацювання 2442 – контрольних директивних документів, в тому числі власних рішень – 85. Майже 45 % із зареєстрованих контрольних документів – термінові.
Прийнято – 790 власних розпорядчих документів, з них: розпоряджень голови райдержадміністрації – 745, доручень голови райдержадміністрації – 45, взято на контроль – 85.
У порядку контролю на засіданнях колегії райдержадміністрації щопівроку розглядається питання виконавської дисципліни структурних підрозділів райдержадміністрації.

Відповідно до структури Верхньодніпровської райдержадміністрації загальна чисельність працівників становить 113 чоловік, із них державних службовців – 104. Ступінь магістра мають 6 осіб, навчаються за державним замовленням – 2 особи, підвищення кваліфікації кадрів державних службовців пройшли 8 осіб.
В травні 2016 року вступив в дію новий Закон України «Про державну службу». Відповідно до нового законодавства були проведені конкурси на зайняття вакантних посад державних службовців у райдержадміністрації. За 2016 рік призначено 7 осіб, з них за категорією Б – 1 особа, за категорією В – 6 осіб.

Одним із напрямків роботи райдержадміністрації є виконання вимог Закону України «Про звернення громадян».
Реалізуючи вимоги вищезазначеного законодавчого акта, систематично здійснюється ряд заходів щодо підвищення рівня цієї роботи, в основі якої лежить, перш за все, уважне ставлення до вирішення проблем, з якими звертаються громадяни до органів державної влади.
За 2016 рік до райдержадміністрації від жителів району надійшло 893 звернення, в тому числі від громадян, які побували на особистому прийомі у голови райдержадміністрації – 455, кількість порушених питань у зверненнях, що надішли поштою – 438.
Найчастіше громадяни на особистому прийомі звертаються з питань соціального захисту (422 звернення), що становить 92,5% всіх звернень, на другому місці – питання роботи комунальних підприємств (9 звернень або 1,97 %.).
У 2016 році зросла кількість позитивно вирішених питань на особистих прийомах громадян. Це є результатом об’єктивної, налагодженої роботи та персональної відповідальності виконавців.
Діє «Урядова гаряча лінія» та запроваджена обласна «Гаряча лінія голови облдержадміністрації». За 2016 рік через урядову телефонну «гарячу лінію» надійшло 736 звернень від мешканців району, в яких було порушено 736 питань. Найбільше громадян району хвилювали питання соціального захисту – 90 звернень (12%) та комунального господарства – 443 звернень (62%). На «Гарячу лінію голови облдержадміністрації» за 2016 рік до райдержадміністрації надійшло 469 звернень, в яких порушено 469 питань, із них вирішено позитивно – 221 звернення, надано роз‘яснення на 248 звернень. Всі звернення вчасно розглянуті та надано відповіді заявникам у визначений законодавством термін.
Відповідно до розпорядження голови райдержадміністрації, в районі запроваджена робота «Гарячої лінії голови райдержадміністрації». Зателефонувавши на цей номер, можна звернутися із усіма питаннями, які турбують мешканців району. Дні та години особистих прийомів громадян головою райдержадміністрації та його заступниками оприлюднені на інформаційному стенді в приміщенні райдержадміністрації, на веб-сторінці райдержадміністрації та друкуються в районній газеті «Придніпровський комунар». Посадовими особами райдержадміністрації, згідно затверджених графіків, щомісяця проводяться особисті та виїзні прийоми громадян.
Податково-бюджетна діяльність

Не зважаючи на складну ситуацію в економіці, обумовлену зовнішніми і внутрішніми чинниками, впровадження у 2016 році Верхньодніпровським відділенням Дніпродзержинської ОДПІ нової податкової стратегії дозволило не лише виконати доведені планові показники по надходженню податків і зборів до бюджетів усіх рівнів, а й перевиконати їх та додатково залучити до бюджету району значні кошти.
За січень-грудень 2016 року до зведеного бюджету району надійшло податків та зборів у сумі 310,8 млн.грн., що становить 108,3% до плану. У порівнянні з 2015 роком надходження збільшилися на 76,8 млн.грн. або на 32,8%.
До державного бюджету мобілізовано податків, зборів (обов'язкових платежів) в обсязі 159,7 млн.грн., що становить 107,3%, тобто додатково до бюджету зібрано 10,9 млн.грн. У порівнянні з надходженнями попереднього року спостерігається ріст сплати податків на 33,2 млн.грн. або на 26,3%.
До місцевих бюджетів району мобілізовано податків та платежів, що контролюються ОДПІ в обсязі 151,1 млн.грн., що становить 109,3%, тобто додатково зібрано 12,8 млн.грн. Порівнюючи надходження платежів до місцевого бюджету з відповідним періодом 2015 року спостерігається збільшення надходжень на 43,5 млн.грн., або на 40,4%.
Основною причиною збільшення сплати податків до місцевого бюджету в порівнянні з показниками попереднього року є зміни, внесені до Податкового кодексу України на 2016 рік, а саме:
збільшення ставки податку на доходи з фізичних осіб (з 15% у 2015 році до 18% у 2016 році);
збільшення ставки акцизного податку на пальне (з 5% від обсягу реалізації у 2015 році до 0,042 ЄВРО за 1 літр пального у 2016 році);
збільшення надходжень від податку на додану вартість, за рахунок сплати ПДВ сільськогосподарськими товаровиробниками.

Найбільшу питому вагу у структурі надходжень до місцевого бюджету району складають – податок з доходів фізичних осіб та рентна плата за надра (17%), які відповідно становлять 54% та 17% загальної суми фактичних надходжень. Фактичні надходження по податку з доходів фізичних осіб за 2016 рік склали 80,8 млн.грн., план виконано на 107,0%, тобто додатково до бюджету району надійшло 5,3 млн.грн. В порівнянні з відповідним періодом попереднього року спостерігається збільшення суми надходження на 26,7 млн.грн. або на 49,3%. Надходження земельного податку склали 18,4 млн.грн., план виконано на 111,0% або додатково до місцевого бюджету мобілізовано 1,8 млн.грн. Порівнюючи надходження 2016 року з відповідним періодом минулого року, в цілому, спостерігається збільшення сплати даного показника на 5,0 млн.грн. або на 37,3%.
Інвестиційна діяльність

Інвестиційна політика райдержадміністрації була спрямована на підтримку інвестиційних проектів із залученням усіх джерел інвестиційних ресурсів, створення сприятливого інвестиційного клімату. За рахунок усіх джерел фінансування освоєно близько 190 млн.грн. капітальних інвестицій.На реалізацію проектів у сфері будівництва залучені кошти в сумі 35,1 млн.грн. Фактично, за рахунок усіх рівнів бюджетів та інших джерел фінансування було освоєно 29,9 млн.грн. капітальних вкладень.

За рахунок коштів державного бюджету розпочаті роботи по реконструкції водогону в місті Верхівцеве (водопостачання північної сторони міста) і освоєні кошти в сумі 1 млн. 800 тис.грн.; в поточному році планується продовження виконання робіт та введення об’єкта в експлуатацію.

За рахунок коштів обласного бюджету:
у сфері розвитку охорони здоров’я проведено капітальний ремонт зовнішньої тепломережі КЗ «Верхньодніпровський центр первинної медико-санітарної допомоги», освоєно 1млн. 534 тис.грн. та завершується заміна вікон і дверей будівлі терапевтичного корпусу Верхньодніпровської центральної районної лікарні, освоєно 1млн. 640 тис.грн.;
у сфері розвитку культури виділено кошти в сумі 2 млн. 254 тис.грн. на проведення капітального ремонту будівлі районної дитячої музичної школи в м. Верхньодніпровську та заміну вікон і дверей Будинку культури в місті Верхньодніпровсьу; фактично освоєно 816,7 тис.грн.;
у сфері розвитку галузі освіти проведено реконструкцію системи теплопостачання навчального корпусу КЗ «Пушкарівська СЗШ І-ІІІст.» в селі Пушкарівка (667,2 тис.грн.), капітальний ремонт покрівлі ДНЗ в селі Боровківка (489,6 тис.грн.) та здійснено заміну вікон і дверей будівель Верхньодніпровської ДЮСШ в місті Верхньодніпровську та КДНЗ №1 «Струмочок» в смт. Дніпровське, освоєно 836,7 тис.грн. та 589,4 тис.грн. відповідно; на здійснення заміни вікон і дверей будівлі СЗШ № 2 в місті Верхньодніпровську виділено кошти у сумі 2 млн. 313 тис.грн., роботи тривабть;
у сфері розвитку та реформування житлово-комунального господарства, для забезпечення сільського населення Зарічанської та Бородаївської територіальних громад якісною питною водою, було виділено 3 млн. 164 тис.грн. на проведення реконструкції підвідних водоводів Вільногірського ОГХК до сіл Домоткань та Заріччя, а також на реконструкцію насосно-фільтрувальної станції села Домоткань, роботи на об’єктах розпочаті, освоєні кошти в сумі 1 млн. 489 тис. грн.

За рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища проведено реконструкцію каналізаційного колектору від вул. Степна до вул. Горького і системи водовідведення по вулиці Зарічна в місті Верхньодніпровську та реконструкцію напірної каналізації в смт. Новомиколаївка. Освоєні кошти в сумі 3 млн. 347 тис.грн. (92%).

За рахунок коштів місцевих бюджетів:
проведено ремонт Пушкарівського сільського будинку культури та реконструкцію системи теплопостачання з переведенням на електроопалення ДНЗ №2 в смт. Дніпровське, освоєні кошти в сумі 522,5 тис.грн. та 230,1 тис.грн. відповідно;
завершені роботи, які були розпочаті в 2015 році з реконструкції покриття над спортивним залом КЗ «Правобережанська СЗШ» в селі Правобережне, освоєні 178,4 тис.грн.;
подовжена реконструкція двоповерхового житлового будинку на 6-ть квартир по провулку Котляревського, 14 в місті Верхньодніпровську, освоєно 491,3 тис.грн., в поточному році об’єкт планується ввести в експлуатацію;
відновлено 15,2 км мереж зовнішнього освітлення та роботу 363 світлоточок в населених пунктах району, освоєно 1млн. 516 тис.грн.;
здійснена заміна 227 вікон та дверей на загальну суму 944,8 тис.грн., у тому числі 89,5 тис.грн. з депутатського фонду;
розпочаті роботи з реконструкції системи водопостачання вулиць Молодіжна та Юдіна в селі Мишурин Ріг, освоєні кошти в сумі 284,2 тис.грн., у тому числі 150 тис.грн. обласного бюджету, в поточному році виконання робіт планується завершити і ввести об’єкт в експлуатацію.

За рахунок коштів державного та місцевих бюджетів проведено капітальний та поточний ремонти 27,6 тис.кв. метрів доріг комунальної власності, освоєні кошти в сумі 9 млн. 343 тис.грн., що майже в 5 разів більше, ніж за попередній рік.

За рахунок спонсорської допомоги ТОВ «Мотронівський гірничо-збагачувальний комбінат» проведені роботи по реконструкції даху учбового корпусу Водянської СЗШ, освоєно 673,2 тис.грн.

За рахунок коштів індивідуальних забудовників в звітному році введено в експлуатацію 716,6 кв. метрів житла.

У звітному році розпочато реалізацію інвестиційного проекту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури УФСІ V», метою якого є відновлення житлової будівлі для внутрішньо переміщених осіб, а саме проведення реконструкції нежитлового приміщення під будинок соціального житла в місті Верхньодніпровську на 16 квартир та реконструкції будівлі КЗ Верхньодніпровська СЗШ № 5 І-ІІІ ст. в місті Верхньодніпровську із заміною конструкцій даху, вікон і дверей; освоєно близько 5 млн.грн.
За оперативними даними обсяг прямих іноземних інвестицій у 2016 році зменшився на 1,4% і склав 3 млн. 99 тис.дол.США. Зменшення відбулося за рахунок вилучення незначної частини інвестиційних коштів з ТОВ «Юнігрейн Базис».
З іноземними інвестиціями працюють підприємства, що займаються виробництвом промислової продукції – ТОВ НВП «Вітан», ТОВ «ВАРЗ», ТОВ «ВеТалл» та виробництвом сільськогосподарської продукції – ТОВ «Племкомплекс», ТОВ «Юнігрейн Базис», ТОВ «АСТІ Новомиколаївський елеватор» та ТОВ «АСТІ Верховцевський елеватор».
До країн, які інвестували економіку району відносяться Російська Федерація, Сполучені Штати Америки, Німеччина, Кіпр, Естонія та Нідерланди.
Енергоефективність та енергозбереження

Протягом 2016 року в бюджетних установах району проведено ряд заходів щодо енергоефективності та енергозбереження. Так, у закладах освіти встановлено 227 металопластикових енергозберігаючих вікон. Здійснено реконструкцію системи підігріву води плавального басейну КЗ «Верхньодніпровська СЗШ №5 І-ІІІ ст.» та системи опалення КЗ «Пушкарівська СЗШ І-ІІІ ст.». Здійснено капітальний ремонт зовнішньої тепломережі КЗ «Верхньодніпровський ЦПМСД». Проведено модернізацію системи опалення з установкою модульного теплогенератора на твердому паливі в КЗ «Верхньодніпровська СЗШ № 5 І-ІІІ ст.».
За рахунок власних коштів ТОВ «Теплоенерго» проведена модернізація системи теплопостачання ПДЮТ та районного будинку культури в м. Верхньодніпровськ, встановлені комплекси «Теплон» з нічним використанням електроенергії та нічного тарифу.
Вцілому, протягом 2016 року, зекономлено 296 тонну умовного палива на загальну суму 3 млн. 923 тис.грн., спожито 58,61 млн.кВт. годин електроенергії та 24,1 млн.м3 природного газу.
Промисловість

Промисловий потенціал району в 2016 році представлений 12 підприємствами основного кола. За видами економічної діяльності 10 підприємств району відносяться до переробної промисловості, у загальній структурі якої найбільш розвиненою є харчова галузь (76,7%) та 2 підприємства займаються виробництвом та розподіленням електроенергії та води.
За січень-грудень 2016 року промисловими підприємствами реалізовано продукції (товарів, послуг) у діючих цінах підприємств на суму більш, ніж 1 млрд. грн., що відповідає рівню попереднього року. Частка зовнішнього обороту в загальному обсязі реалізації з початку року становить 41,7% або 425,8 млн.грн.
Основним бюджетоформуючим підприємство району є ПАТ «Дніпровський крохмалепатоковий комбінат», обсяги виробництва якого в загальному по району складають 55,4%. За підсумками року підприємством було реалізовано товарної продукції на суму 525,3 млн.грн.
Протягом останніх років постійно нарощує обсяги виробництва ТОВ НВП «Вітан». За звітний рік виробництво промислової продукції збільшилось на 30% по відношення до 2015 року, реалізація в діючих цінах склала 75,5 млн.грн. 90% загальних обсягів реалізації на зазначеному підприємстві, складають експортні поставки біомаси бета-каротину до Ізраїлю та Голландії.
Двома іншими підприємствами зазначеної галузі було досягнуто рівня виробництва попереднього року:
ТОВ «Солома», основним видом діяльності якого є виробництво олії та тваринних жирів, реалізовано продукції в діючих цінах підприємства у сумі 63,2 млн.грн.;
ПП «Самріз», основним видом діяльності якого є борошномельно-крупяне виробництво – реалізовано продукції на суму 58,5 млн.грн.
Галузь легкої промисловості району представляє підприємство ТОВ «Ритм» - М – на підприємстві збільшено обсяги виробництва продукції в 1,7 рази по відношенню до попереднього року, реалізовано продукції на суму 2,5 млн.грн. Протягом останніх років підприємство працює стабільно, виконує замовлення по пошиттю верхнього одягу для внутрішнього ринку нашої країни.
Провідним підприємством машинобудівної галузі є ПАТ «Верхньодніпровський машинобудівний завод». На підприємстві зменшено обсяги виробництва продукції – вагонів вантажних несамохідних та запчастини до них на 27%, реалізовано продукції на суму 27,1 млн.грн. Проте, необхідно зазначити, що на сьогоднішній день підприємство отримало замовлення на виробництво 43 грузових вагонів, заключний договір з республікою Гвінея.
Зменшились обсяги виробництва на ТОВ «Верхньодніпровський авторемонтний завод» та ТОВ «Компанія Техінвест» на 14% та 32% відповідно; підприємствами реалізовано – 81 напівпричепів автомобільних на суму 84,3 млн.грн. та вироби з металу на суму 6,3 млн.грн. Зазначені підприємства реалізують продукцію на внутрішньому ринку України.
У галузі металургія та оброблення металу також спостерігається зменшення обсягів виробництва:
на ПАТ «Верхньодніпровський ливарно-механічний завод ім. 1-го Травня» не досягнуто рівня 2015 року на 22%, реалізовано продукції на суму 45 млн.грн.; підприємство займається покращенням якості продукції та пошуком нових ринків збуту і завдяки освоєнню нового напрямку ливарного виробництва (гаряча штамповка) вийшло на ринки Польщі та Молдови, що відповідно забезпечить збільшення обсягів виробництва у поточному році;
на ТОВ «Шлях» вдвічі скорочено обсяги виробництва по відношенню до попереднього року, реалізовано трубопровідної арматури на загальну суму 55,5 млн.грн.; 50% загального обсягу реалізації продукції на підприємстві складає експорт, в поточному році підприємство планує зберегти досягнуті показники.
Загальні причини зниження обсягів виробництва, актуальні для більшості підприємств району: відсутність замовлень на внутрішньому ринку, втрата традиційних зовнішніх ринків збуту; високі тарифи на енергоресурси та залізничні перевезення, високі відсоткові ставки на кредитні ресурси, несвоєчасне повернення ПДВ, що не дозволяє поновлювати обігові кошти підприємств для забезпечення виробничого процесу.
В галузі виробництва та розподілення електроенергії, газу та воду спостерігається скорочення обсягів виробництва у зв’язку зі зменшенням виробничих потужностей ДП «Верхньодніпровськтеплоенерго»
Розвиток малого і середнього підприємництва
В економіці району важливу роль відіграє малий і середній бізнес, перевагою яких є мобільність, швидка адаптація до економічних змін, використання новітніх технологій, створення нових робочих місць.
Протягом 2016 року в районі працювали 14 суб’єктів підприємництва середнього бізнесу, 210 – малого та 1 тис. 508 фізичних осіб-підприємців. На підприємствах середнього і малого бізнесу було зайнято 3 тис. 895 осіб.
Сфера малого і середнього підприємництва представлена майже в усіх галузях економіки району.
Агропромисловий комплекс

Аграрний сектор відіграє особливу роль в соціально-економічному житті району, адже сільськогосподарське виробництво провадиться майже на 70% його території. З наявних 87,7 тис. га земель сільськогосподарського призначення 69,1 тис. га (78,8%) припадає на ріллю, з неї – для сільськогосподарського виробництва – 66,2 тис. га.
В аграрному секторі району працюють 52 сільськогосподарських підприємства, з яких 30 – фермерські господарства. Найпотужнішими серед них є ТОВ «Агрохімія», ТОВ «Правобережне», ФГ «Чумак». Поруч з цим, виробництвом сільськогосподарської продукції займаються 30 фізичних осіб-підприємців.
Сільськогосподарськими товаровиробниками усіх категорій господарств протягом звітного періоду вироблено валової продукції сільського господарства в порівняних цінах 2010 року на суму 385,2 млн.грн., що на 16,5% менше, ніж за аналогічний період 2015 року. Продукції рослинництва вироблено на суму 308,6 млн.грн., продукції тваринництва – на суму 76,6 млн.грн., що на 18% та 8% менше, ніж за аналогічний період 2015 року відповідно.
У звітному році зібрано 135,3 тис. тонн зернових культур (у вазі після доробки) на площі 37,6 тис.га, що на 17% менше, ніж у 2015 році. Зменшення відбулося через несприятливі погодні умови. Середня врожайність склала 36 ц/га. Кукурудзи на зерно зібрано з площі 19,3 тис.га, соняшника – 17,6 тис.га, отримано 89 тис.тонн та 32 тис. тонни зерна відповідно з середньою врожайністю – 46,1 ц/га та 18,2 ц/га відповідно.
В галузі тваринництва за підсумками 12 місяців всіма категоріями господарств зменшено по відношенню до відповідного періоду 2015 року виробництво м’яса в живій вазі на 13,1% і склало 1 тис. 745 тонн., яєць на 8,2% – 63,4 млн. штук. Молока вироблено на рівні попереднього року – 9 тис. 574 тонн.
Поголів’я великої рогатої худоби становить 3 тис. 649 голів, свиней – 5 тис. 222 голови, чисельність птиці – 386,2 тис. голів.
Протягом звітного року сільгосптоваровиробниками району придбано 31 одиницю сільськогосподарської техніки та обладнання, у тому числі 7 тракторів та 24 одиниці причіпної техніки.
По Верхньодніпровському району на 2016 рік укладено і зареєстровано 6 тис. 908 договорів оренди на земельну частку (пай) між власниками земельних часток (паїв) і сільськогосподарськими підприємствами, які використовують землю для сільськогосподарського виробництва. Середній розмір паю складає 6,03 га, загальна сума орендної плати – 43,2 млн.грн.
За оперативними даними станом на 01 січня 2017 року 100% проведені розрахунки за оренду земельних паїв. Пайовики отримали грошовими коштами – 11,6 млн.грн., зернових – на суму 29,5 млн.грн. та інших послуг – на суму 2,1 млн.грн.
Розвиток житлово-комунального господарства

В районі функціонує 9 комунальних підприємств, які забезпечують населення, підприємства та організації необхідними житлово-комунальними послугами, із них надають послуги з централізованого теплопостачання – 2 підприємства; послуги з водопостачання та водовідведення – 4; послуги з утримання будинків та прибудинкових територій, послуги з вивезення твердих побутових відходів – 3. Крім того створене сільське комунальне підприємство (в Малоолександрівській територіальній громаді), яке займається благоустроєм території.
На території району знаходиться 255 багатоквартирних житлових будинки з них: 7 – кооперативних житлових будинків, 10 – об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, 238 знаходяться у власності територіальних громад.
З метою підвищення якості житлово-комунальних послуг протягом 2016 року за рахунок власних коштів підприємств проведено ремонт 2,1 км водопровідних та каналізаційних мереж, за рахунок коштів місцевих бюджетів – виконані роботи по відновленню 15,2 км мереж зовнішнього освітлення вулиць та доріг населених пунктів району, відремонтовано 15,6 кв.м доріг комунальної власності.
За оперативними даними рівень сплати населенням житлово-комунальних послуг за січень-грудень 2016 року склав 97,7% до нарахованої суми.
Розвиток внутрішньої торгівлі та сфери послуг

У сфері торгівлі протягом 2016 року подолано негативну тенденцію щодо зниження обсягу товарообороту, яка спостерігалася у 2014 – 2015 роках; продовжувалась робота з розвитку та вдосконалення торговельної мережі; відкрито 10 нових об’єктів торгівлі та 6 підприємств ресторанного господарства.
На споживчому ринку району діють 342 об’єкти роздрібної торгівлі (магазинів та павільйонів), у тому числі продовольчих – 193, непродовольчих – 149 та 64 заклади ресторанного господарства, із них загальнодоступних – 40. За оперативними даними оборот роздрібної торгівлі за всіма каналами реалізації у порівняних цінах збільшився по відношенню до попереднього року на 2,1% і склав 590,3 млн.грн., у тому числі обсяг роздрібного товарообороту підприємств-юридичних осіб склав 215,3 млн.грн.

У сфері нефінансових послуг протягом звітного періоду проводилась робота з вдосконалення мережі побутового обслуговування, використання такої форми обслуговування, як надання послуг у комплексі; розвивалась виїзна форма обслуговування населення на селі з надання перукарських послуг, ремонту побутової техніки, установки кабельного телебачення, Інтернету, надання послуг таксі, виготовлення меблів;
За попередніми даними у 2016 році підприємствами сфери послуг району реалізовано послуг на суму 109,8 млн.грн., що у порівняних цінах на 15,7% більше показників попереднього року. Населенню реалізовано послуг на суму 12,9 млн.грн.
Транспорт

У транспортній галузі головною метою залишається задоволення потреб господарського комплексу і населення району в пасажирських і вантажних перевезеннях, поліпшення стану та безпеки транспортної мережі району.
Перевезення пасажирів в районі здійснюється приватними перевізником ТОВ «Дінат-С». Підприємство здійснює перевезення пасажирів на 18 автотранспортних засобах, які не виходять за межі Дніпропетровської області. На сьогоднішній день підприємство обслуговує 7 міжміських та 3 приміських маршрутів.
Протягом звітного періоду послугами пасажирського транспорту скористалося 272,4 тис. осіб, що на 7,9% більше, ніж у 2015 році, збільшився аналогічно і пасажирооборот на 10,0% та склав 9,9 млн.пас.км.
За підсумками роботи суб’єктами економічної діяльності району (з урахуванням фізичних осіб-підприємців), які на комерційній основі працюють на ринку автомобільних перевезень, доставлено 8,9 тис.тонн вантажів, що на 2,0 тис.тонн менше обсягу автомобільних перевезень 2015 року, зменшився також і вантажооборот проти минулого року на 4,4% та склав 4,1 млн.ткм.
Зовнішньоекономічна діяльність

Зовнішньоекономічною діяльністю протягом 2016 року займалися 6 підприємств різних галузей господарського комплексу району, що на 4 підприємства менше, ніж у 2015 році. Товарна структура зовнішньоекономічної діяльності обумовлена промисловим потенціалом району.
За оперативними даними загальний обсяг зовнішньоторговельного обороту за 2016 рік склав 21,7 млн.дол.США, позитивнее сальдо – 12,5 млн.дол. США. Обсяги експорту зменшились на 12,8%, імпорту – на 14,3% по відношенню до попереднього 2015 року і склали 17,1 млн.дол. США та 4,6 млн.дол. США відповідно.
Найбільшу питому вагу у загальному обсязі експортних поставок (49%) складає продукція харчової промисловості. Щодо імпорту товарів, то 73% загального обсягу імпортних поставок складають машини, устаткування та механізми.
Освіта, охорона здоров’я, культура

Освітню галузь району в 2016 році складали: 3 середні загальноосвітні школи (КЗ «Андріївська НСЗШ», КЗ «Першотравенська СЗШ», КЗ «Любомирівська СЗШ») І-ІІ ступенів, 2 НВК Верхівцевський та Ганнівський (як опорна школа з 3 філіями І-ІІ ступенів: Мишуринрізька, Дніпровокам’янська та Правобережненська), 10 середніх загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ступенів, 1 спеціалізована школа з поглибленим вивченням іноземних мов, 18 дошкільних навчальних закладів, 4 позашкільні навчальні заклади та 1 дитячо-юнацька спортивна школа. Загальна кількість учнів у 2016 – 2017 навчальному році становить 4913 та у дошкільних групах НВК – 118 дошкільнят, 1530 вихованців у дошкільних навчальних закладах.
У 2016 році на Верхньодніпровщині продовжувалась робота щодо модернізації освітньої мережі із урахуванням вартості утримання одного учня, демографічною ситуацією, якістю надання освітніх послуг та логістикою шкільних підвезень. Так, з 01 вересня була створена опорна школа КЗ «Ганнівський НВК «СЗШ-ДНЗ» з філіями: Дніпровокам’янська , Мишуринрізька, Правобережненська. Учні старших 10-11 класів філій мають змогу під’їжджати до опорної школи, вивчати профільні предмети, отримувати ґрунтовні та якісні знання. Держава надала допомогу у вигляді субвенцій 1,5 млн. грн. для оснащення опорної школи кабінетами фізики, хімії, біології, хімії, спортивним інвентарем. Тепер це сучасно обладнані: інтерактивними дошками, мультимедійними комплексами, лабораторіями, демонстраційними приладами, кабінети.
Наступна складова модернізації загальної середньої освіти – це поповнення шкільного автопарку. Для забезпечення підвезення учнів та педагогічних працівників до навчальних закладів та у зворотному напрямку у відділі освіти створено власний автопарк, який налічує 17 шкільних автобусів. У серпні 2016 року отримано 3 нових шкільних автобуси «Мрія» Для здійснення перевезень організовано 27 маршрутів з 57 населених пунктів. Підвозяться безкоштовно 792 учні, що складає 100% від потреби, 57 дошкільників та 46 вчителів.
Впродовж 2016 року відбулися позитивні зміни у функціонуванні єдиного інформаційно-освітнього простору Верхньодніпровського району. Модернізовано освітню комунікацію між відділом освіти та ЗНЗ. Використовуючи пакет хмарних сервісів Google Apps for Education створено хмарне освітнє середовище osvita-verh.dp.ua, в межах якого забезпечено функціонування тематичних сайтів «Кращі науково-методичні практики» та «Районні науково-предметні комісії». Апробовані безкоштовні хмарні сервіси: haugouts для проведення відео конференцій та classroom для організації дистанційного навчання. Враховуючи актуальність питання впровадження дистанційної форми для учнів та учителів забезпечено функціонування сайту «Територія знань» на платформі Moodle.
Спортивно-масові заходи протягом 2016 року проводились з метою виховання учнівської молоді на гуманістичних ідеалах олімпійського руху та присвячувались ХХХІ Літнім Олімпійським іграм 2016. Виступи спортсменів нашого району були вдалими: команда КЗ «Верхньодніпровська СЗШ №2 І-ІІІ ст.» стала чемпіоном області зі спортивного туризму; команда 7-их класів КЗ Верхівцевський НВК здобула І місце у дитячих спортивних іграх «Старти надій» серед сільських районів та стала срібним призером серед міст Дніпропетровської області. У загальнокомандному заліку у Олімпіаді школярів 2016 року наш район зайняв ІІ місце.
Надзвичайно важливе значення в закладах освіти є питання енергозбереження та енергоефективності. Основною метою на теперішній час та найближчу перспективу є надійне, економічно-ефективне енергозабезпечення закладів освіти за умов раціонального використання енергоносіїв, запровадження альтернативних та поновлювальних джерел енергії, роботи з енергозбереження. Для цього протягом 2016 року було залучено більше 7,5 млн. грн. коштів обласного, місцевого бюджетів та інвестиційних.

Зусилля медичних працівників району в минулому році були направлені на збереження об’єму та якості надання медичної допомоги населенню, зниження рівня малюкової смертності, онкозахворюваності та захворюваності на туберкульоз, СНІД, виконання районної програми «Здоров’я населення Верхньодніпровського району на період 2016-2019 років».
Станом на 01 січня 2017 року в районі функціонує 3 установи закладів охорони здоров’я: Верхньодніпровська центральна районна лікарня, Верхівцевська вузлова лікарня Придніпровської залізниці та Центр первинної медико-санітарної допомоги.
Лікувальна мережа КЗ «Верхньодніпровський центр ПМСД» нараховує 11 амбулаторій та 20 фельдшерських пунктів, в яких працюють 243 працівники, в тому числі 38 лікарів та 100 чоловік середнього персоналу. Обслуговують сільське населення 13 лікарів та 40 середніх медичних працівники. Реформа медицини висунула підвищені вимоги до первинної ланки охорони здоров’я. Укомплектованість фізичними особами штатних посад лікарів складає 70 %, середніми медичними працівниками складає 65 %.
З метою своєчасного надання медичної допомоги всі лікувальні заклади укомплектовані санітарним транспортом підвищеної прохідності.
Протягом 2016 року проведені заходи по зміцненню матеріально-технічної бази лікувальних закладів та покращенню умов їх роботи. Виконані капітальні і поточні ремонти в 16 підпорядкованих об’єктах охорони здоров’я на суму 293,4 тис.грн..
Лікувальні заклади були оснащені медичним обладнанням, в кількості 2879 одиниць, в тому числі 20 комплектів комп’ютерної техніки, на загальну суму 420,1 тис. грн..
По програмі «Здоров’я населення Верхньодніпровського району на період 2016-2019 роки» освоєно кошти у сумі 1 млн. 920 тис.грн.

З метою покращення санітарного стану структурних підрозділів закладу по КЗ «Верхньодніпровська ЦРЛ» ДОР» протягом 2016 року були закуплені матеріали та виконанні поточні ремонти на суму 424,0 тис. грн., придбано медичне обладнання на суму 356,1 тис.грн. та розроблена проектно-кошторисна документація на суму 78,0 тис грн.

По державному закладу «Вузлова лікарня ст. Верхівцеве ДП «Придніпровська залізниця» розпочато роботу щодо здійснення ремонту лікарні, а саме: проведені вишукувальні роботи технічного стану будівлі на суму 74,7 тис грн,, виготовлено проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт системи опалення на суму 231,1 тис грн,, та проектно- кошторисну документацію по реконструкції покрівлі на суму 42,5 тис грн.

В районі створено сприятливі умови для збереження культурної спадщини та підтримки розвитку культурного потенціалу. Розвитку духовності сприяють 27 клубних закладів, 24 публічні бібліотеки, 3 дитячі музичні школи, 1 районний історико-краєзнавчий музей.
Впродовж 2016 року проведено 29 заходів районного рівня.
22 травня 2016 року відбувся чемпіонат області з латиноамериканської та європейської програм з танцювального спорту «Кубок Феєрії - 2016» та закриті класифікаційні змагання з танцювального спорту «Восходящие звёзды», який проходив на базі Дніпровського Палацу культури.
20 клубних закладів сільської місцевості Верхньодніпровського району взяли участь у районному етапі Всеукраїнського огляду-конкурсу клубних закладів у сільській місцевості. переможцем було визнано Дніпровський Палац культури. Матеріали були надані для участі в обласному етапі огляді-конкурсі. Після підведення підсумків Дніпровський Палац культури зайняв ІІ місце в обласному етапі і був нагороджений грамотою та подарунком.
Закладами культури району проведено урочисті заходи до Дня пам’яті та примирення, з нагоди відзначення річниці Перемоги над нацизмом у Європі та річниці завершення Другої світової війни, Дня Державного Прапора та Незалежності України.
Учні районної дитячої музичної школи брали участь та зайняли призові місця в Міжнародному фестивалі-конкурі «Зірки ХХІ ст.», Міжнародному фестивалі пісні «Чорнобильські мотиви» та на ХV відкритому обласному дитячо-юнацькому фестивалі «Дивограй». Були учасниками регіональних конкурсів «Зоряне джерельце», «Музичний калейдоскоп».
Районним Будинком культури проведено районні фестивалі «Родинний вернісаж» та «Барвограй».
Самодіяльні майстри декоративно-прикладного мистецтва брали участь у обласному етнофестивалі «Петриківський дивоцвіт», виставці досягнень на Фестивальному причалі до 25-ї річниці Незалежності України та обласному фестивалі «Козак-ФЕСТ».
Публічні бібліотеки району брали участь у обласному конкурсі на кращий бук трейлер, презентацію, віртуальну виставку «PROчитай Дніпропетровщину», обласному молодіжному конкурсі соціального плакату «Моє бачення Європи», обласному турі Всеукраїнського конкурсу «Видання року», обласному конкурсі на кращий краєзнавчий електронний продукт «О, рідне земле, люба моя нене!», обласному фотоконкурсі «Дніпро-петровщина читає Дмитра Яворницького», обласному святу присвяченому Всеукраїнському дню бібліотек «Бібліотеки Дніпропетровщини запрошують на побачення» та отримали за це подяки.
В 2016 році в центральній районній бібліотеці був відкритий музей «Літературне Верхньодніпров’я», який зібрав усі накопичені матеріали з життєдіяльності місцевих авторів. Створений інформаційно-дозвіллевий центр для молоді, на базі якого запрацювали нові студії: театральна студія «Музи Парнасу», художня студія «Чарівний олівець», майстерня цікавих знайомств «Від серця до серця», літературно-музичний салон «В колі друзів».
В районному історико-краєзнавчого музеї відбулися численні виставки, в тому числі: до 30-х роковин Чорнобильської аварії, до Дня Гідності та Свободи «Революція Гідності. Майдан», «Дмитро Яворницький – ім’я овіяне легендами», продовжує роботу фото-виставка «Наші земляки – учасники АТО», яка розповідає історії бійців АТО та волонтерів Верхньодніпровщини.
Для сільських клубних закладів культури району придбано музичну апаратуру на загальну суму – 81,9 тис.грн. та для районного Будинку культури на суму – 39,1 тис.грн. Проведено капітальний ремонт даху Пушкарівського сільського Будинку культури на суму 396,4 тис.грн. Здійснено заміну вікон районного Будинку культури на суму 241,1 тис.грн.

Соціальний захист, ринок праці та доходи населення

Зважаючи на складну соціально-економічну ситуацію в країні, велику увагу райдержадміністрація приділяла соціальному захисту населення:
забезпечено своєчасну та в повному обсязі виплату всіх видів державної допомоги 5 тис. 700 сім’ям на загальну суму 85 млн. 546 тис.грн;
надано матеріальну допомогу 769 малозабезпеченим особам та громадянам, які опинилися у скрутному становищі на загальну суму 960,1 тис.грн.;
профінансовано допомогу 323 особам працездатного віку, які надають соціальні послуги по догляду за людьми похилого віку та інвалідами І та ІІ групи на загальну суму 536,3 тис.грн.;
отримали засоби реабілітації та пересування 26 інвалідів;
оздоровлено в санаторно-курортних установах 34 ветеранів Великої Вітчизняної війни та інвалідів;
забезпечено своєчасну виплату обласної стипендії 3 громадянам, яким виповнилося 100 і більше років;
здійснено нагляд за правильністю та своєчасністю призначення (перерахунку) пенсій громадянам за 862 пенсійними справами.
Профінансовано видатки з місцевого бюджету у розмірі 71 тис.грн. для фінансової підтримки статутної діяльності районної організації Української Спілки ветеранів Афганістану та районної організації ветеранів України.
На обліку в управлінні соціального захисту населення перебуває:
606 внутрішньо переміщених осіб, з них 195 особи працездатного віку, 109 дітей, 37 інвалідів, 265 пенсіонерів;
426 сімей, з яких 184 отримують щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг;
20 інвалідів війни з числа учасників АТО, 3 члена сім`ї загиблого ветерана війни та 280 учасників бойових дій та 1 учасник війни.
Протягом звітного періоду, з метою професійної адаптації, 10 учасників антитерористичної операції пройшли навчання у Верхньодніпровському районному спортивно-технічному клубі товариства сприяння обороні України, 7 – психологічну реабілітацію та 9 ветеранів війни були забезпечені санаторно-курортним лікуванням.
За рахунок коштів обласного бюджету виплачено 11 компенсацій на поховання учасників бойових дій та 13 компенсацій на поховання інвалідів війни на загальну суму 13,2 тис.грн. та 16,1 тис.грн. відповідно.
За січень-грудень 2016 року за призначенням субсидії на оплату житлово-комунальних послуг звернулося майже 11,0 тис. громадян. На фінансування субсидій з державного бюджету було направлено – 51,1 млн.грн.

Станом на 01 січня 2017 року на первинному обліку служби у справах дітей Верхньодніпровської райдержадміністрації перебуває 257 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них: 2 дитини – проживають у сім’ях родичів (знайомих), 173 дитини – проживають в сім’ях опікунів (піклувальників), 51 дитина – перебувають в дитячих будинках сімейного типу, 20 дітей – перебувають в прийомних сім’ях, 2 дітей – в будинках дитини, 3 дітей – в будинках-інтернатах, 4 дітей – в школах-інтернатах, 1 дитина – в коледжі, 1 дитина – в ліцеї. Тобто із загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на первинному обліку служби у справах дітей Верхньодніпровської райдержадміністрації 96% дітей виховуються в сімейних формах.
На території Верхньодніпровського району функціонує 14 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 99 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та 12 прийомних сімей, в яких виховується 28 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них: 4 прийомні сім’ї були створені в 2016 році та до них влаштовано 8 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. 5 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, були довлаштовані в 2016 році до існуючих дитячих будинків сімейного типу.
Також в 2016 році було усиновлено 5 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них: 2 дитини усиновлені громадянами України, 3 дитини усиновлені іноземними громадянами. Під опіку (піклування) в 2016 році було влаштовано 22 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування.
З метою попередження дитячої бездоглядності та безпритульності, запобігання правопорушенням серед дітей, вжиття відповідних заходів щодо влаштування дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах, до закладів соціального захисту та надання їм соціальної, правової, медичної допомоги протягом 2016 року було здійснено 22 профілактичних рейдових заходів «Діти вулиці». Під час рейдів обстежено умови проживання 160 сімей. Поставлено на облік 40 дітей.

Протягом звітного періоду вживалися заходи щодо посилення соціального захисту громадян від безробіття, стимулювання підприємницької діяльності, зниження рівня і тривалості безробіття на ринку праці:
охоплено послугами з професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття на базі навчальних закладів системи освіти, підприємств, організацій та установ району 315 безробітних;
залучено до участі в громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру 379 безробітних;
працевлаштовані на вільні та новостворені робочі місця 914 незайнятих громадян;
виплачено одноразову допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності 4 особам.
На обліку у районному центрі зайнятості перебувало 2 тис. 61 безробітних громадян, що на 171 особу менше, ніж у 2015 році. Станом на 1 січня 2017 року на обліку перебувало 678 незайнятих громадян, які мали статус безробітного. Допомогу по безробіттю отримали 1 тис. 701 громадян.

Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника збільшилась у порівнянні з 2015 роком на 16% і склала 4 тис. 80 грн. Середньооблікова кількість штатних працівників зросла на 1% і склала 9 тис. 8 осіб.
Станом на 01 січня 2017 року в районі відсутня заборгованість із виплати заробітної плати перед працівниками підприємств, установ та організацій району.
Пенсійне забезпечення

За січень-грудень 2016 року до бюджету Верхньодніпровського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області з усіх джерел фінансування надійшло 386,4 млн.грн., що на 7% менше, ніж за аналогічний період попереднього року (з урахуванням надходжень міста Вільногірськ). Забезпеченність власними коштами склала 62,1%.
Заборгованість зі сплати страхових внесків до Пенсійного фонду по Верхньодніпровському району мають 59 боржників і залишилась на рівні попереднього року. Станом на 01 січня 2017 року заборгованість склала 8 млн.грн.
На обліку перебувають 14 тис. 958 пенсіонера, що на 444 особи менше, ніж у 2015 році. Чисельність працюючих пенсіонерів становить 2 тис. 433 чоловіки або 16,3% від загальної кількості пенсіонерів.
Середній розмір пенсій склав 1 тис. 673,8 грн., що на 8% більше, ніж у 2015 році.
Суспільно-політична ситуація

В районі зареєстровані 69 районних партійних організацій та 20 районних осередків загальноукраїнських громадських організацій та об'єднань, всього 129 громадських організацій. Найбільш впливові політичні сили що діють в районі: районна організація Партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність», ВО «Батьківщина», районна організація політичної партії «УКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ – УКРОП».
Чергові вибори депутатів та голів сільських, селищних, міських рад пройшли прозоро, демократично, без порушень. У складі Верхньодніпровської районної ради працюють 34 депутати. Найбільше голосів на виборах депутатів до районної ради отримали: Політична Партія «Опозиційний блок» – 26,47%, ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ «УКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ – УКРОП» – 20,59%, ПАРТІЯ «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА «СОЛІДАРНІСТЬ» – 14,71%, Партія «Відродження» – 14,71%.
Політичні та громадські організації протягом 2016 року протестних акцій не проводили. У відносинах між районними організаціями політичних партій суттєвого протистояння не відмічено. Конфліктних ситуацій між діючими в районі політичними силами та внутрішньопартійних розколів не спостерігається.
При райдержадміністрації утворено Громадську раду, до складу якої входять 6 представників інститутів громадянського суспільства. Головою Громадської ради обрано голову громадської організації «Спілка ветеранів АТО Придніпровського регіону України» Овчаренка І.В.
Відповідно до зареєстрованих статутів у Верхньодніпровському районі діє 41 релігійна організація.


Голова Верхньодніпрвської
райдержадміністрації О.Б.КОВАЛЬЧУК

Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор