www.verhn-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Понеділок, 21 травня 2018 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Верхньодніпровський район >> Новини
Верхньодніпровщина вирішує проблеми водопостачання
Версія для друку Написати листа
Забезпечення населення, галузей економіки доброякісною водою є одним з найбільш пріоритетних завдань соціально-економічної політики в країні.


На сьогоднішній день у Верхньодніпровському районі Дніпропетровської області склалася катастрофічна ситуація з забезпеченням населення питною водою. Переважно постачання води в районі здійснюється КП ДОР «Аульський водогін», який працює на 40% своєї потужності по причині не можливості подати споживачам воду, внаслідок жахливого технічного стану існуючих водогонів або їх відсутність взагалі.
Найбільшими населеними пунктами району є міста Верхньодніпровськ, Верхівцеве, селища Новомиколаївка, Дніпровське
Такі населені пункти як Верхньодніпровськ (17000 мешканців), селище Новомиколаївка (5000 мешканців) частково забезпечуються питною водою по трубопроводу диаметром 530 мм (20 км.), середньодобовий об’єм питної води що надавався цим водопроводом у 2015 році склав 6947,0 м. куб. (289,5 м. куб./год).
У зв’язку зі значною кількістю пошкоджень сталевої труби на трубопроводу рівень втрат води складає 50%.
Для повного забезпечення водою мешканців вказаних населених пунктів ВУ ВКГ ДОР м. Верхньодніпровськ додатково надає питну воду з своїх очисних споруд. Але слід зазначити, що місце забору річної води вибрано невдало: літніми місяцями, у період цвітіння синьо-зелених водорослей, забезпечити якість води згідно вимог ДСанПіН 2.2.4-171-10 наявними засобами ВУ ВКГ не можливо.
Населені пункти місто Верхівцеве (10800 мешканців) та селище Новомиколаївка (частково) отримують воду від Регіональної філії «Придніпровська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця», але ця вода не є питною. Постачання води відбувається за графіком 3 рази на добу та систематично не виконується. Забезпечення водою складає 61% від потреби. Обладнання та водогони знаходяться в експлуатації понад 40 років та мають знос понад 65%, технічний стан незадовільний. Останнім часом води в місті Верхівцеве майже не має.
Селище Дніпровське ( 5500 мешканців) забезпечується з водозабору Крохмалопатокового комбінату, який у 2015 році отримав збиток від даної діяльності в сумі понад 1,0 млн. грн. і тим самим планує припинити діяльність Дана ситуація з відсутності якісної питної води в районі значно погіршує санітарно-епідеміологічний стан населення, тому як питна вода не відповідає вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10.
З метою вирішення цих проблем 25 травня 2016 року у приміщенні районної ради під головуванням заступника голови обласної ради по виконавчому апарату – начальника управління житлово-комунального господарства та комунальної влади Безуса В.О. відбулася нарада з питання узгодження інвестиційної програми забезпечення водопостачання у Верхньодніпровському районі. В нараді взяли участь голова районної ради Кравченко А.В., голова райдержадміністрації Ковальчук О.Б. заступник Верхньодніпровського міського голови Потєряхін О.Д., голова Верхівцевської міської ради Залужний В.Ф., представники КП ДОР «Аульський водовід» та КП «Верхньодніпровське ВУВКГ» ДОР.

В результаті проведеної наради було вирішено звернутися до департаменту житлово-комунального господарства та будівництва облдержадміністрації щодо виділення коштів на реалізацію і впровадження проекту прокладання нових водогонів до населених пунктів Верхньодніпровськ, Верхівцеве, Новомиколаївка, Дніпровське від КП ДОР «Аульський водовід», тим самим вирішивши проблему з забезпеченням якісною питною водою 39000 мешканців Верхньодніпровського району.
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор