Верхньодніпровський район
www.verhn-rn.dp.gov.ua


Наприкінці червня в актовій залі відділу освіти Верхньодніпровської райдержадміністрації пройшов 3-х денний тренінг керівників навчальних закладів та їх заступників під назвою «Децентралізація управління: основний напрямок реформування освіти.

Впровадження ідей нової української школи на основі досвіду українсько-швейцарського проекту "Розвиток громадянських компетентностей в Україні" - таку проблему розглядали керівники шкіл Верхньодніпровського району. Розглянули концепції та світові моделі децентралізації та її вплив на систему освіти. Зробили висновки, що інтегруватися в європейський освітній простір неможливо на основі стереотипів радянського тоталітарного минулого, в інтерпретації якого колективізм розглядався як абсолютна протилежність індивідуалізму, що сковує розвиток особистості.

Учасники тренінгу на матеріалі практичних ситуацій переконалися в тому, що децентралізація шкільного життя не тільки не суперечить, а передбачає всебічний розвиток демократичних процесів в учнівському та вчительському колективі на основі здобуття кожним суб'єктом педагогічного процесу громадянських компетентностей.
Закріпленням теоретичного матеріалу і практичних навиків стала підготовка учасниками тренінгу проектів соціальної дії, направлених на виховання активного громадянина.
Керівники навчальних закладів висловили щиру вдячність та свої враження і позитивні емоції від творчого спілкування, нових ідей та нового досвіду, набутого під час цієї професійної зустрічі з працівниками ВКНЗ «Дніпропетровський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти»: завідувачем кафедри освітнього менеджменту, доктором наук з державного управління Романенко К.М., старшим викладачем кафедри управління інформаційно-освітніми проектами Колядою І.Г., старшим викладачем кафедри освітнього менеджменту Безеною І.М.
Організаційний відділ Верхньодніпровської районної ради за матеріалами відділу освіти райдержадміністрації