www.verhn-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Середа, 24 квітня 2019 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Верхньодніпровський район >> Новини
Верхньодніпровський відділ поліції інформує як не стати жертвою злочину.
Версія для друку Написати листа
Зрозуміло, що убезпечити себе від протиправних дій на всі сто відсотків неможливо, але дотримуючись елементарних правил ви можете захистити себе та своє майно. Комусь пропоновані нижче поради можуть здатися простими і наївними, але в їх простоті – ефективність, а іноді порятунок тих, хто ними скористається.


Виходячи з дому, зачиняйте вікна помешкання, особливо, якщо мешкаєте на першому поверсі або в квартирі, розміщеній поблизу пожежних драбин, козирків. Не залишайте ключі від оселі у доступних місцях (під килимком, у поштовій скриньці тощо), а у разі втрати хоча б одного з ключів, терміново міняйте замок або циліндровий механізм. По можливості обладнайте житло охоронною сигналізацією.
Не слід ховати грошові кошти в шафах з білизною, сервантах, одязі, книгах чи під матрацом, щоб виключити можливість їх виявлення сторонніми особами при біглому огляді помешкання. Також не зберігайте значні суми грошей чи ювелірні вироби в одному місці. Обмежте коло осіб, яким відомо про цінності, що зберігаються у вас.

Досить часто, з метою проникнення до житла та заволодіння грошима громадян, правопорушники представляються працівниками різних установ, у тому числі комунальних служб (слюсарями, сантехніками, водопровідниками), органів соціального захисту тощо. Мета візиту може бути різною – від розносу соціальними працівниками адресної допомоги до необхідності перевірки газового обладнання, показів лічильників.
Не поспішайте відчиняти двері незнайомим людям. Обзаведіться на дверях міцним ланцюжком та спілкуйтеся із візитерами через відкритий на величину ланцюжка простір. В будь-якому випадку не треба соромитись та слід попросити пред’явити документи. Роздивившись посвідчення по можливості слід перевірити повноваження співробітника зателефонувавши до організації, яка його надіслала, навіть якщо незнайомець ввічливий і називає вас по-батькові. Таке скрупульозне відношення до відвідувачів, швидше за все, відлякає шахраїв.
У разі, якщо двері вже було відчинено, не слід впускати незнайомих осіб далі прихожої. При цьому, бажано постійно знаходитись поряд з ними та по можливості не зачиняйте вхідні двері, щоб у разі необхідності можна було покликати на допомогу.

Інколи шахраї пропонують придбати товари за заниженими цінами. Це можуть бути продукти харчування чи будівельні матеріали. Наприклад, винахідливі шахраї ходять по дворах багатоповерхових будинків, вулицях сіл і пропонують людям придбати за відверто низькими цінами скажімо борошно, цукор чи мед. Злодії входять у довіру до громадян, завіряють в порядності своїх намірів. При укладенні усної угоди однією з необхідних умов є передача грошей відразу ж на місці, товар же обіцяють підвезти увечері на автомобілі. Тому до таких пропозицій необхідно ставитись з обережністю. Гроші слід віддавати лише після отримання товару та перевірки його якості.
Подекуди шахраї пропонують придбати дешеві ліки, які здатні допомогти у лікуванні тієї чи іншої хвороби або недугу. Тут слід пам’ятати, що на території України ліки можна продавати виключно в аптечних закладах (аптеках, аптечних пунктах, аптечних кіосках). Не виключено, що вам можуть продати фальсифікований товар, вживання якого не лише не допоможе покращити ваш стан здоров’я, але й може спричинити нові захворювання.

Не нехтують шахраї і такими вигадками, як нібито проведення у державі грошової реформи, коли громадянам пропонується обміняти свої заощадження на грошові купюри нового зразка. При цьому, слід мати на увазі, що обмін грошей здійснюється лише у банківських установах.
Часто громадяни, особливо похилого віку, стають також жертвами вуличних грабіжників. Тому, якщо ви пізно повертаєтесь додому, попросіть, щоб вас провели, або зателефонуйте рідним чи знайомим, щоб вони зустріли вас у під’їзді, поблизу будинку чи на зупинці. Уникайте неосвітлених та безлюдних місць (темних провулків, прохідних дворів, пустинних парків).В дні отримання пенсії відвідуйте поштове відділення, банківську установу чи йдіть до банкомату разом із своїми родичами або людьми, яким довіряєте. Не перераховуйте отримані гроші на вулиці. Не треба відгукуватися на звернення, прохання або питання вуличних ворожок і цілителів, просто проходьте повз. Адже разом із «зняттям порчі» ви можете зняти з себе золоті прикраси, та ще й несвідомо винести з домівки всі заощадження. Досить поширеним на сьогодні залишається телефонне шахрайство, коли злочинці телефонують на випадкові номери, як правило у вечері або вночі, та повідомляють громадянам, що їхній родич потрапив до поліції та для його звільнення від кримінальної відповідальності чи відшкодування наслідків спричиненої ним дорожньо-транспортної пригоди необхідні гроші, які жертва шахрайства добросовісно переводить на банківську картку або сім-карту, номер якої надають правопорушники.

Ця схема шахрайських дій є досить простою, але вирішальними тут є фактори несподіванки та гра на емоціях потерпілого. Тому в жодному разі не слід панікувати та необхідно «взяти себе в руки». Ніколи не називайте своїх близьких на ім’я, а попросіть незнайомців назвати прізвище, ім'я, по батькові і дату народження затриманого родича, адже такою інформацією злочинці навряд чи володіють, а номер набрали шляхом випадкового набору. Спробуйте негайно передзвонити нібито затриманому родичеві та з’ясувати чи з ним все гаразд. При цьому слід врахувати, що інколи передбачливі шахраї можуть попросити не відключати телефон, щоб позбавити вас такої можливості, або змінити голос і представитись затриманим родичем.

Прогрес не стоїть на місці і зараз вже майже кожен громадянин користується послугами банку, а відтак має свою банківську картку. Однак, разом з полегшенням життя банківські картки несуть в собі потенційну загрозу викрадення коштів з вашого рахунку. Тому нікому і ні під яким приводом не повідомляйте ПІН-код банківської картки, номер картки та CV-код, навіть якщо по телефону вам представляються працівниками банку. Крім того, користуючись банкоматом, перевірте, чи немає на ньому накладок чи сторонніх предметів, які можуть зчитувати інформацію з картки.

У випадку, якщо відносно вас все ж таки було вчинено протиправні дії, не зволікайте, негайно звертайтеся за допомогою до поліції. Чим швидше ви це зробите, тим більше шансів затримати кривдника.

Верхньодніпровський відділ поліції
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор