www.verhn-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Неділя, 31 травня 2020 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Верхньодніпровський район >> Новини
Понад 50 ресурсних кімнат для особливих дітей відкрили у школах Дніпропетровщини – Валентин Резніченко
Версія для друку Написати листа
За останні два роки Дніпропетровська облдержадміністрація створила ресурсні кімнати для особливих дітей у 51-й школі області. У них хлопчики та дівчатка відпочивають від уроків, а ще опановують нові навички, зокрема побутові. Про це розповів голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.

«Доступна освіта – для всіх. Це завдання Президента України Петра Порошенка. Створюємо комфортні умови для дітей області. Реконструюємо школи, за які ніхто не брався десятки років. А ще – відкриваємо ресурсні кімнати. В них особливі діти вчаться спілкуватися, опановувати навички, які потрібні для повсякденного життя. За останніх два роки відкрили понад 50 таких кабінетів», – сказав голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.

У 2017-му Дніпропетровська облдержадміністрація облаштувала 18 ресурсних кімнат, а цьогоріч – ще 33. Одна з них – у дніпровській школі №10. Тут 467 учнів, 11 з них – особливі.

«Батьки особливих дітей інколи занадто їх опікають, ізолюють від суспільства. Проте їм потрібно розвиватися. У ресурсній кімнаті вчимо хлопчиків та дівчаток комунікувати. Вони разом гріють чайник, розмовляють. Далі запрошуємо у гості їхніх однокласників. Вже маємо гарну традицію – разом відзначати дні народження, – розповіла дефектолог закладу Ганна Андрєєва. – Батьки потім дивуються, що їхні діти роблять такі кроки – краще розмовляють, перестають боятися оточуючих, самостійно себе обслуговують».

У ресурсній кімнаті – зручні столики з кріслами, ноутбуки, великий телевізор. Безліч м’яких лав та пуфиків. Є тут і власна невеличка кухня. З мікрохвильовкою, електроплиткою із безпечним покриттям, кухонними меблями, рукомийником, електрочайником та посудом. У формі гри дітей вчать купувати необхідні речі у магазині, накривати на стіл.

Разом із ресурсною кімнатою у дніпровській школі №10 відкрили і медіатеку. Тут можна повчити уроки, перепочити, почитати.

«Дуже задоволені, що в нас є такі кімнати. Батьки також радіють. Бо діти тут відпочивають, навчаються. Ми не обмежуємо наших вихованців у відвідуванні цих кабінетів. Вони відкриті для всіх», – наголосила директор закладу Валентина Івлєва.

Відкриття ресурсних кімнат і медіатек для особливих дітей стало можливим завдяки соціальній програмі Марини Порошенко «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації».

Першокласниця Маша грає у ресурсній кімнаті

Вона – учениця дніпровської школи №10

Її однокласник Павло – грає разом із неї

Діти вчаться купувати один в одного речі,

… розраховуватися

Поруч – розпізнають емоції

Час відпочинку

Діти вчаться приймати гостей

Готують чай

… та нарізають фрукти

Для цього в ресурсній кімнаті все є

Матеріали для творчості

«У ресурсній кімнаті вчимо хлопчиків та дівчаток комунікувати», – дефектолог закладу Ганна Андрєєва

Поруч – медіатека

Тут можна повчити уроки,

… перепочити,

почитати

Безліч літератури

Є, з чого обрати

Ігри

«Дуже задоволені, що в нас є такі кімнати. Ми не обмежуємо наших вихованців у відвідуванні цих кабінетів. Вони відкриті для всіх», – директор закладу Валентина Івлєва

За останні два роки Дніпропетровська облдержадміністрація створила ресурсні кімнати у 51-й школі області
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | АдміністраторFile Attachment Icon
ATTUXD71.JPG