Щомісячна адресна допомога
22.12.2017 16:31

Як отримати щомісячну адресну допомогу особам,


які переміщуються з тимчасово окупованої території України
та районів проведення антитерористичної операції,
для покриття витрат на проживання,
в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг


Про надання щомісячної адресної допомоги переселенцям

Постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 505 затверджено Порядок надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.


Кому надається допомога

Грошова допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які перемістилися з тимчасово окупованої території України, населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, а також внутрішньо переміщеним особам, житло яких зруйновано або стало непридатним для проживання внаслідок проведення антитерористичної операції та які взяті на облік у структурних підрозділах з питань соціального захисту населення, з дня звернення за її призначенням по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж на шість місяців.


Хто призначає та виплачує грошову допомогу

Призначення та виплату грошової допомоги здійснюють органи соціального захисту населення за фактичним місцем проживання (перебування) за заявою уповноваженого представника сім’ї.


На який термін надається грошова допомога

Грошова допомога призначається з дня звернення та виплачується терміном не більше ніж шість місяців та виплачується по місяць зняття з такого обліку.


В якому розмірі призначається грошова допомога

Грошова допомога надається в таких розмірах:
Загальний розмір допомоги на сім’ю розраховується як сума розмірів допомоги на кожного члена сім’ї та не може перевищувати 2400 гривень або 3400 гривень, якщо до складу сім’ї входять особи з інвалідністю або діти з інвалідністю.


Перелік документів для призначення грошової допомоги:

Допомога не призначається

Грошова допомога не призначається у разі, коли сім’я має:

Яким чином виплачується грошова допомога

Грошова допомога перераховується органом соціального захисту населення на рахунок в установі банку.


Умови зменшення розміру допомоги

Допомога для працездатних членів сім’ї зменшується на 50 відсотків, якщо вони:
не працевлаштувалися протягом двох місяців з дня призначення грошової допомоги, в тому числі за сприянням державної служби зайнятості;
перебувають в трудових відносинах з роботодавцями на тимчасово окупованій території України чи в районах проведення АТО, але фактично не працюють.

Якщо і після цього працездатна особа не працевлаштувалася, виплата допомоги припиняється.


Умови припинення виплати грошової допомоги

Виплата допомоги припиняється з наступного місяця:
за відповідною заявою уповноваженого представника сім’ї;
за повідомленням державної служби зайнятості про те, що працездатні члени сім’ї у встановлений термін не працевлаштувалися;
у разі скасування довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;
виявлення факту подання недостовірної інформації або неповідомлення про зміну обставин, що впливають на призначення грошової допомоги